Studia z zakresu gier losowych startują na ALK

Pierwsze w Polsce i Europie studia z zakresu gier losowych i zakładów sportowych już od października na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Projekt patronatem objął Totalizator Sportowy.

Projekt studiów został w całości stworzony i opracowany przez ekspertów z międzynarodowej firmy konsultingowej Gaming 5.0 specjalizującej się w doradztwie strategicznym i marketingowym w branży gier i zakładów. Program ma charakter przekrojowy i interdyscyplinarny. Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom kompleksowej wiedzy na temat rynku gier losowych i zakładów sportowych oraz uświadomienie znaczenia branży dla rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Podczas wykładów prezentowane będą rozwiązania dotyczące nie tylko rynku polskiego, ale również wybranych rynków międzynarodowych.

Zarządzanie na rynku gier losowych i zakładów sportowych to pierwsze tego typu studia podyplomowe w Europie. Gwarancją jakości i standardów nauczania jest współpraca z czołową polską uczelnią Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dwa semestry i blisko 200 godzin zajęć z ekspertami z Polski i Europy będzie okazją do zdobycia i uporządkowania wiedzy o branży, która jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki na świecie. Loterie, zakłady sportowe, kasyna, poker oraz gry na automatach generują obroty na poziomie setek miliardów dolarów rocznie. Jednocześnie jest to branża złożona i niejednolita, czego źródłem są między innymi zróżnicowane regulacje prawne – od przepisów niezwykle liberalnych, przez zakaz reklamy, aż po całkowity zakaz organizowania i brania udziału w grach i zakładach.

Studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie na rynku gier losowych i zakładów sportowych” są innowacyjnym na skalę europejską projektem edukacyjnym, mającym za zadanie efektywne kształcenie kadr dla podmiotów funkcjonujących na tym rynku. Po raz pierwszy bowiem powstały studia, które w sposób holistyczny podejmują zagadnienie branży gier losowych i zakładów sportowych z ekonomicznego i menadżerskiego punktu widzenia. Studia kierowane są zarówno do pracowników branży jak i osób spoza sektora m.in. z podmiotów sportowych, samorządów i urzędów.

„Podstawowym celem studiów będzie przygotowanie słuchaczy do skutecznego funkcjonowania na szeroko rozumianym rynku gier losowych i zakładów sportowych”
– informuje Sebastian Meitz, Partner Zarządzający Gaming 5.0, pełniący funkcję kierownika studiów –
„Zajęcia prowadzone będą przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w swoich dziedzinach. Różnorodność wykładowców pozwoli na zapoznanie się z problematyką rynku gier losowych i zakładów sportowych z wielu perspektyw.”

Rekrutacja na studia trwa do końca września 2018 i odbywa się na stronie www.kozminski.edu.pl

1 komentarz w “Studia z zakresu gier losowych startują na ALK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *