Szef KAS nowym kandydatem na ministra finansów

Marian Banaś

Nie Jacek Sasin, nie zaciąg z KGHM, nie premier Morawiecki. Najpoważniejszą kandydaturą na nowego ministra finansów w miejsce Teresy Czerwińskiej jest obecnie wiceminister z tego resortu Marian Banaś – ustalił money.pl.

– Po wpadce z tzw. techniczną minister finansów nie można już eksperymentować. Musi być ktoś zaufany, kto na miesiąc przed wyborami nie powie, że może zabraknąć pieniędzy na „piątkę Kaczyńskiego” – mówi źródło money.pl.

Według naszego informatora prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zareagować śmiechem na medialne doniesienia związane nowymi kandydatami. Przypomnijmy, że „Rzeczpospolita” podała jako kandydata Jacka Sasina. Pojawiały się też głosy, że do resortu wróci były wiceminister Paweł Gruza (obecnie pracuje jako wiceprezes państwowego giganta miedziowego – KGHM). Inni mówili o awansie dla obecnego podsekretarza stanu na Świętokrzyskiej Leszka Skiby.

Nie ma szans na żaden zaciąg z KGHM. Musi być ktoś z jądra PiS, a wiceminister Banaś spełnia te wymagania. Na dodatek ma ogromne doświadczenie – twierdzi źródło money.pl.

Kim jest Marian Banaś? Obecnie pełni stanowisko szefa Krajowej Administracji Skarbowej, czyli „zbrojnego ramienia fiskusa”. To ono odpowiada za wyszukiwanie i zatrzymywanie przestępców skarbowych, mafii vatowskich, nielegalnych kasyn. Funkcję szefa KAS sprawuje jako wiceminister finansów.

Całość czytaj na: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *