Szwajcaria zacznie blokować zagraniczne kasyna

Rynek gier hazardowych w Szwajcarii przeszedł poważne zmiany wraz z początkiem nowego roku. W ramach tych zmian i w celu ochrony lokalnego przemysłu, lokalny regulator hazardu rozpocznie blokowanie zagranicznych stron internetowych 1 lipca.

Środek zatwierdzony w ubiegłym roku stanowi, że zagraniczni operatorzy gier hazardowych online są zabronieni, ale legalizują licencjonowane firmy iGaming. Ustalono również, że zacznie się rozważać i udzielać licencji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku. Według szwajcarskiej Rady Federalnej lokalni obywatele wydają około 220 milionów euro zagranicznym operatorom.

Od 1 lipca lokalni gracze będą mogli obstawiać online tylko ze szwajcarskimi firmami, które płacą podatki i wdrażają środki ochrony graczy. Lista nieautoryzowanych dostawców gier hazardowych zostanie opublikowana na stronach internetowych Federal Gaming Commission i Lotteries and Betting Commission, raportów SwissInfo.

Szwajcarscy dostawcy usług telekomunikacyjnych zablokują witryny na czarnej liście DNS. Lokalny regulator hazardu powiedział, że te firmy, które dobrowolnie wycofają się z lokalnego rynku, nie zostaną zablokowane.

Ponadto hazardziści ze Szwarcarii, którzy są już zarejestrowani w zagranicznych kasynach, będą musieli skontaktować się z nimi bezpośrednio, jeśli chcą odzyskać pieniądze ze swoich witryn, ponieważ szwajcarski organ nadzoru nie ma nad nimi jurysdykcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *