Szwedzki totalizator piłkarski wstrzymany po raz pierwszy w historii

bukmacher

Zawieszone ze względu na epidemię koronowirusa rozgrywki piłki nożnej wielu lig europejskich spowodowały, że szwedzki totalizator sportowy po raz pierwszy w swojej 86- letniej historii wstrzymał działalność ze względu na brak spotkań do obstawiania.

Zakłady Stryktipset, w których typuje się zwycięstwo gości, gospodarzy lub remis w systemie „1X2” zostały wprowadzone przez państwowy monopol loteryjny Svenska Spel 20 października 1934 roku. Do niedzieli odbywały się co tydzień, lecz na kolejny weekend zostały zawieszone do odwołania.

Szwedzka najwyższa liga Allsvenskan gra w systemie wiosna-jesień, od kwietnia do listopada, więc zakłady zimowe obejmują mecze innych lig europejskich i międzynarodowych rozgrywek pucharowych.

W tej chwili w wielu krajach Europy zwieszono rozgrywki, a jak nie ma meczów, to nie ma czego obstawiać – powiedział Jonas Nilsson, szef działu informacji Svenska Spel. – To historyczna, lecz też i bardzo przykra chwila, ponieważ do tej gry przyzwyczaiły się już całe generacje Szwedów. Obecnie nie mamy wystarczającej ilości obiektów do obstawiania, więc musimy zawiesić zakłady. Światowy sport został zaatakowany przez wirusa i znajduje się w stanie pauzy – wyjaśnił.

Całość czytaj na: sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *