Taranem rozbili sieć nielegalnych kasyn gry

W ubiegłą środę – 29 maja funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali 5 nielegalnych salonów gier na automatach, na terenie powiatów nyskiego i prudnickiego.

W jednym przypadku wskutek braku reakcji personelu salonu gier na wezwania do otworzenia lokalu, funkcjonariusze wyważyli drzwi przy pomocy taranu. Łącznie w lokalach ujawniono i zatrzymano 15 sztuk automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. 2018, poz. 165, ze zm.). Ponadto zatrzymano gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w łącznej kwocie 5 250 zł.

Obecnie na terenie województwa opolskiego automaty do gier w sposób zgodny z przepisami eksploatowane są tylko w jednym kasynie gier, w Opolu, które funkcjonuje na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów. Dodatkowo, po zmianach przepisów, od 1 kwietnia 2017 r. prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach może odbywać się w salonach gier i jest objęte monopolem państwa. Obecnie działa jeden taki salon na południu Opolszczyzny, który uzyskał stosowne zezwolenia.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

2 komentarze(y) w “Taranem rozbili sieć nielegalnych kasyn gry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *