Targi ICE Africa 2019 zakończone sukcesem

Odbywająca się w dniach 2 – 3 października kolejna edycja targów ICE Africa 2019 dobiegła końca. Tak jak poprzednia edycja, tak i ta zakończyła się dużym sukcesem i uczestniczyło w niej 80 – ciu wystawców z całego świata.

Zorganizowanie targów w Johannesburgu w Południowej Afryce w centrum biznesowym Sandton miało swoje realne przyczyny. To jedno z największych na tym kontynencie skupisko biznesu, hoteli i największego centrum handlowego, dawało wystawcom i odwiedzającym pełen komfort bezpieczeństwa i pobytu.

Wystawa ulokowana została w Sandton Convention Centrer, czyli w tym samym miejscu co poprzednia edycja, organizacja i sam przebieg odbywały się bez zarzutu.

Na ICE Africa przybyło wielu odwiedzających głównie z kontynentu afrykańskiego, ale także z Azji i Europy. Rynek gamblingowy w Afryce rozwija się bowiem bardzo prężnie, stanowiąc ostatnią taki wolną przestrzeń dla inwestorów  i operatorów próbujących uczestniczyć w grze. Na wystawie była duża ilość przedstawicieli legislatorów z poszczególnych krajów, co powoduje, że zawiązane znajomości pomiędzy legislatorami a ekspertami branżowymi pozwolą na dogłębną analizę aktualnie obowiązującego prawa danego kraju.

Na ICE Africa tematem zajmowały się panele dyskusyjne na których w sposób ekspercki była prowadzona dyskusja o poszczególnych zjawiskach branżowych. W dwóch z takich paneli uczestniczył Wojciech Szpil, długoletni prezes Totalizatora sportowego, obecnie zajmujący się doradzaniem tworzenia się loterii państwowych w Burundi i innych krajach regionu.

Dyskusje panelowe dotyczyły głównie takich zagadnień jak: regulacji, porównań pomiędzy hazardem naziemnym a online, integracji resortowej, reklamy i marketingu, zakładów sportowych i esportu.

Równolegle do ICE Africa odbyła się jednodniowa konferencja zatytułowana African Affiliate Conference a poświęcona prężnie rozwijającemu się rynkowi afiliacji zarówno bettingu jak i kasyn online.

na wystawie wśród wielu dużych graczy w regionie nie zabrakło także trzech przedstawicieli z Polski. Wystawiały się takie firmy jak: NANO VO  – producent obudów do automatów z Gliwic, TROJKATECH z Gdańska, prezentująca do sprzedaży używane automaty z rynku polskiego, TV BET z Cypru ale z korzeniami polskimi, zajmująca się sports bettingiem, oraz Lottery Solution wraz z PAEH i TYTANIC Holding skupiający inwestorów operujących na rynkach środkowej i wschodniej Afryki.

Targi ICE Africa 2019 przeszły do historii jako kolejna cenna inicjatywa Clarion Gaming, organizatora tego wydarzenia, jednocześnie organizującego doroczne targi ICE London. Już teraz zapowiedziana została kolejna edycja, która zorganizowana będzie w przyszłym roku w podobnym terminie i lokalizacji.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

2 komentarze(y) w “Targi ICE Africa 2019 zakończone sukcesem

  1. „NANO VO – producent obudów do automatów z Gliwic, TROJKATECH z Gdańska, prezentująca do sprzedaży używane automaty z rynku polskiego,”
    pierwsze słyszę, a o tym drugim zero informacji w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *