Totalizator Sportowy nawiąże współpracę z sektorem prywatnym

Najczęściej czytane
Bartosz 13/09/2017

Ostatnia aktualizacja: 13 września 2017

Posłowie Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski uzyskali wreszcie z Ministerstwa Rozwoju odpowiedź na interpelację złożoną w lipcu a dotyczącą m.in. możliwości podjęcia przez monopolistę współpracy z sektorem prywatnym w zakresie urządzania gier na automatach poza kasynami gry (czytaj: „Czy monopol państwowy nawiąże współpracę z sektorem prywatnym?”).

Upoważniona do odpowiedzi Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jadwiga Emilewicz odpowiada:

Totalizator Sportowy sp. z o.o. realizując monopol Państwa w branży hazardowej planuje nawiązanie współpracy z sektorem prywatnym. Zakres i warunki tej współpracy zostaną określone w późniejszym terminie.

Ponadto wskazuję, że Totalizator Sportowy sp. z o.o. obecnie negocjuje umowy dotyczące realizacji działań związanych z monopolem państwowym w branży hazardowej. Na dzień dzisiejszy umowy, o których mowa w interpelacji nie zostały zawarte.

Z udzielonej odpowiedzi wynika niestety tak niewiele, że nie można wyciągnąć jasnych wniosków dotyczących planów współpracy Totalizatora z prywatnymi spółkami gdyż równie dobrze współpraca ta może dotyczyć jedynie wynajmu lokali pod przyszłe salony gier. Natomiast kwestia dostaw serwisowania i utrzymania urządzeń do gier może pozostawać w kompetencji pracowników Totalizatora Sportowego lub współpracujących spółek Skarby Państwa.

Jeśli zaś chodzi o koszty, które Totalizator poniósł od momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych to dowiaduję się, że:

Spółka poniosła koszty wprowadzenia monopolu państwowego w branży hazardowej związane głównie z pracami zespołów zadaniowych, usługami doradczymi oraz opłatami związanymi z przystąpieniem do loterii europejskiej Eurojackpot (w tym w szczególności opłatę za przystąpienie do loterii oraz koszty gwarancji bankowej).

Totalizator Sportowy planował już w trzecim i czwartym kwartale tego roku zakup od 450 do nawet 800 automatów do gier, które pozwolą mu uruchomić do końca roku od 40 do 60 salonów gier na automatach. Trzeci kwartał się już kończy a plany jak widać leżą, automatów Totalizator nie kupił żadnych i nie działa ani jeden salon gier na automatach.

Przypomnę tylko, że minister Wiesław Janczyk liczy na 1,7 miliarda z podatku od gier, która to kwota została wpisana do ustawy budżetowej. Kwota chyba coraz wydatniej okazująca się nierealną i mocno życzeniową.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL