Totalizator Sportowy: ponad 1 miliard złotych z tytułu podatku od gier w 2019 roku

W pierwszym pełnym roku działania sieci salonów gier na automatach oraz kasyna internetowego Totalizator Sportowy może przekazać do budżetu Państwa rekordowe ponad 1 mld złotych z tytułu podatku od gier. W kolejnym roku spodziewane są jeszcze wyższe kwoty ponieważ spółka dynamicznie rozwija się w nowych segmentach rynku.

Znowelizowana ustawa o grach hazardowych dała Totalizatorowi Sportowemu możliwość rozwoju w nowych obszarach. Spółka uruchomiła sieć salonów gier na automatach oraz jedyne legalne kasyno online. Udostępniono sprzedaż gier liczbowych w Internecie, a także sprowadzono do Polski Eurojackpot, dzięki któremu Polacy co tydzień mają szansę zagrać o dziesiątki milionów złotych.

Jesteśmy w okresie największej i najszybszej transformacji w ponad 60-letniej historii spółki. Narzuciliśmy sobie bardzo ambitny plan, bo w dwa-trzy lata chcemy wypracować to, co firmom podobnym do naszej w innych krajach zajmowało od 5 do 7 lat. Dziś patrząc na wyniki jesteśmy dumni, że nam się to udaje
– powiedział Olgierd Cieślik Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Zarząd Totalizatora Sportowego szacuje, że dzięki nowym gałęziom biznesu, z samego podatku od gier, spółka może przekazać do budżetu państwa w 2019 roku ponad 1 mld złotych.

Do końca roku funkcjonować ma już około 200 salonów z automatami do gry. Pięciu dostawców, zapewnia w nich 17 różnych rodzajów maszyn. Obecnie gracze mają dostęp do ponad 280 oryginalnych tytułów, spośród ponad 500 zgromadzonych w bazie spółki. W uruchomionym dziś w Katowicach salonie gier na automatach poza różnorodną ofertą maszyn oraz gier znalazła się także automatyczna ruletka.

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych, w ramach walki z szarą strefą oraz poprawą bezpieczeństwa grających, wprowadziła przepisy mające ograniczyć liczbę automatów. Zgodnie z prawem na terenie powiatu 1 automat może przypadać na 1000 mieszkańców.

Totalizator Sportowy jest dynamicznie rozwijającą się spółką, która nieustannie poszukuje innowacji, pozwalających zapewnić graczom rozrywkę na najwyższym poziomie. W ostatnich latach z tradycyjnego modelu prowadzenia biznesu loteryjnego, ewoluowała w kierunku nowoczesnych rozwiązań w obszarze e-commerce, mocno stawiając na kompetencje IT i rozwój na nowych platformach.

Źródło: Totalizator Sportowy

 1. Co tu dodać Monopol nie zdaje sobie sprawy z tego że ilość lokali powodowała zapotrzebowanie graczy na zabawę
  to że w tych Legalnych salonach nie ma graczy to wszyscy wiemy.
  Które sektory zostały zniszczone
  _TYTOŃ
  _Paliwo zastanówcie się nie dlaczego Ale kto dopuścił do obrotu Paliwo opałowe ?
  _Hazard
  _ Transport pod napływem kolejnych podatków koncesji itp stanie się kiepskim interesem
  Masę prywatnych firm poupadało
  Teraz Polska przy obecnych podwyżkach będzie niekonkurencyjna cenowo i co w tedy brak zamówień mniejszy transport i ludzie na bruk
  A ZUS już informuje że ma spore problemy tak sam ZUS tak mówi !
  Oczywiście zacznie sie dodruk Kasy na sporą skale Ale wtedy będzie zajebista inflacja i BOOOM twoje oszczędności zobacz Wenezuela pieniądz ma taką wartość że taniej wychodzi du….psko nimi podcierać jak kupić za nie papier oczywiście złotówka nie jest tak bardzo zagrożona ale namiastka przed Wami

 2. Państwo w obecnym wydaniu jest wyjątkowo obrzydliwe, okradło przedsiębiorców z wiedzy i inwestycji, jakie przez lata czyniła by ten biznes mógł funkcjonować.
  Najlepsze jest w tym wszystkim to, że zrobili to pod pozorem ochrony gracza a teraz wprowadzają do swoich salonów ruletki, urządzenia które najbardziej wyniszczają i drenują kieszenie gracza.
  Jak biznes jest rentowny to trzeba go zmonopolizować, niestety każdą branże to może spotkać.
  Inwestowanie w naszym pięknym kraju jest chyba bardziej ryzykowne niż hazard, bo nigdy nie wiesz co politykom przyjdzie do głowy.
  Na dzień dzisiejszy chciałbym pogratulować wszystkim, którzy walczą z tą obłudą na tym trudnym rynku.

 3. Taka Moja Rada jeśli zostało wam trochę kasy to zobaczcie sobie to
  Jak wysoko stoi Złoto
  Warszawie nie ma prawie żadnej sensownej nieruchomości do sprzedania Wszyscy inwestują ???
  POCZYTAJCIE i zdecydujcie czy zostaniesz przy złotówkach?

 4. Witam zwracam się z prośbą oto żebyście wypowiadali umowy najmu lokali które stoją puste
  wiem że wiele z was czeka i się łudzi.
  Ja też miałem dobre punkty i było mi ich bardzo szkoda.
  Obecnie widzę mnóstwo lokali do wynajęcia tak że nie ma sensu ich trzymać
  bo nawet jak był ten lokal super to liczba graczy się drastycznie zmniejszyła.
  A te wynalazki to z obserwacji dwa trzy miesiące i plajta albo zabierają na potęgę albo ludzie mają to w du… i lokal znów stoi do wynajęcia
  Mina ludzi co wynajmowałem od nich te lokale bezcenna teraz w centrum małego miasteczka na 14 lokali stoi 9 pustych wygląda to bardzo ciekawie
  nawet spożywczaki padają jak muchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *