[🎬] Totalizator Sportowy nie radzi sobie z organizacją gier na automatach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

W Radiu WNET u Witolda Gadowskiego gościł poseł Kukiz’15, członek komisji śledczej ds. afery Amber Gold, Tomasz Rzymkowski. Gość poranka WNET mówił między innymi do czego może doprowadzić obowiązująca ustawa hazardowa.

Poseł Tomasz Rzymkowski oprócz afery Amber Gold interesuje się też tematem ustawy hazardowej. Wcześniej w klubie Kukiz’15 zajmował się tym Bartosz Jóźwiak i Rafał Wójcikowski. Po niewyjaśnionej śmierci Rafała Wójcikowskiego jego rolę przejął Tomasz Rzymowski.

W dzisiejszej audycji skrytykował przepisy, wprowadzonej przez PiS, ustawy hazardowej, która ustanowiła monopol państwowej firmy Totalizator Sportowy na organizowanie gier hazardowych. Jego zdaniem działalność ta może okazać się nierentowna, a sam Totalizator Sportowy nie sprostać zadaniom nałożonym na niego przez ustawę. Jak na razie zakresie „jednorękich bandytów” działalności pomimo zapowiedzi nie udało mu się uruchomić. Tomasz Rzymkowski twierdzi, że nawet nie została dokonana rzetelna analiza finansowa tego przedsięwzięcia. A w międzyczasie w Totalizatorze Sportowym trwa „karuzela kadrowa”.

Poseł spodziewa się, że w przyszłości Totalizator Sportowy skoro nie będzie w stanie poradzić sobie z organizacją gier hazardowych, to poprosi parlament o zmianę przepisów, aby mógł zlecać to podmiotom prywatnym. W związku z tym, że rynek hazardowy został „wyczyszczony” – do niedawna funkcjonujące na nim firmy w efekcie nowej ustawy hazardowej musiały zakończyć działalność – taki podmiot, któremu Totalizator zleci organizację gier na automatach, zyska pozycję monopolisty.


Otagowano jako

12 Komentarzy

 1. gość2 Odpowiedz

  „W związku z tym, że rynek hazardowy został „wyczyszczony” – do niedawna funkcjonujące na nim firmy …”
  Panie poseł, prośba o podanie nazw kilku tych firm.

  1. lokal Odpowiedz

   Firmami na tym rynku zarządzają wyłącznie osoby chore psychicznie, które po prostu nie są w stanie rozpoznać swoich przestępczych czynów. Ewentualnie Ukraińcy/Rosjanie, którzy po założeniu spółki wyjechali do siebie.

   Pomagają im anonimowi wolontariusze, którzy bez podawania własnych danych podpisują się danymi osobowymi słupów, wstawią automaty, zatrudniają pracowników itp. I to wszystko bez wynagrodzenia. Tacy dobrzy ludzie.

   A ten wredny PiS ten ciąg wzajemnej bezinteresownej pomocy zniszczył 🙁

 2. Gosc, Odpowiedz

  Wklejam artykul ze strony IGT z komentarzami. E-play nie pozwala zamieszczac linkow.

  „W związku z doniesieniami medialnymi, dotyczącymi firmy IGT Global Solutions Corporation, a pośrednio także zależnej od niej spółki IGT Poland Sp. z o.o. oświadczamy, że zarówno IGT Global Solutions Corporation, jak i IGT Poland Sp. z o.o. w żaden sposób nie wpływały i nie będą wpływać na kształt ustawy hazardowej, która wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2017 r.
  HAZARD

  Oświadczamy również, że żadna spółka z grupy IGT Global Solutions Corporation nie zawarła kontraktu na dostawy automatów do gier z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o. a także, że w tej sprawie nie są prowadzone żadne negocjacje.

  IGT Global Solutions Corporation i IGT Poland Sp. z o.o. jako uczestnicy konsorcjum współpracują z polską loterią, w ramach kontraktu na wdrożenie i obsługę systemu on-line, obsługującego sieć sprzedaży gier prowadzonych przez Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Kontrakt został zawarty w lipcu 2010 r., wszedł w życie 1 grudnia 2010 r. i obowiązuje do 30 listopada 2018 r. Nie posiadamy żadnych informacji świadczących o tym, że zostaną nam powierzone jakiekolwiek inne zadania, niż te wynikające z obecnej umowy.
  Jakar

  Wbrew temu co zasugerowano w publikacjach, IGT Global Solutions Corporation, jako spółka utworzona na terenie USA nie podlega kontroli bliżej nieokreślonych służb. IGT Global Solutions Corporation jest spółką publiczną notowaną na giełdzie w Nowym Jorku, zatem podlega nadzorowi Security Exchange Commission, która – wedle naszej wiedzy – nie prowadzi w sprawie działalności tej spółki żadnej kontroli. Publikowanie informacji o rzekomych, bliżej nieokreślonych kontrolach jest niemającą potwierdzenia w faktach, bezprawną spekulacją.

  IGT Poland Sp. z o.o. jest obecna w Polsce od ponad 26 lat. Mamy w Warszawie ponad 300 osobowe centrum technologiczne, tworzące rozwiązania dla loterii państwowych na całym świecie. To z Polski obsługujemy klientów w innych krajach, a wartość tych usług przekracza 80 mln PLN. Tworzymy miejsca pracy dla Polek i Polaków, płacimy w Polsce podatki i podlegamy polskiemu ustawodawstwu.

  Rozpowszechnianie nieprawdziwych, oszczerczych wręcz informacji, celowo i umyślnie dyskredytujących naszą pracę, odbieramy jako próbę wpłynięcia na proponowane w przyszłości rozwiązania. Działania te nie tylko szkodzą wizerunkowi naszej firmy i jej codziennej działalności w Polsce oraz zagranicą, ale są przede wszystkim łamaniem prawa. Dobro naszych pracowników i zaufanie klientów jest dla nas sprawą priorytetową. W związku z tym zmuszeni jesteśmy rozważyć podjęcie działań prawnych.”

  Komentarze

  Gość Gosc, | 05-03-2017 21:19

  Slyszalem, ze Novomatic bedzie zapewnial podzespoly do tych „polskich” automatow.. Taki pisiorski przekret.
  Gość Antoni | 03-05-2017 10:39

  Chłopaki Maciarewicza jako producenci automatów , a nie karabinów .To jest sensacja. Dobra zmiana wszystko potrafi.
  Gość Gość z Gdańska | 03-04-2017 10:36

  Czasowa i tematyczna zbieżność oświadczeń Totalizatora i jego wieloletniego operatora chyba nie jest przypadkiem.Robi się nerwowo. Posłowie Kukiza popsuli jakiś biznes.
  Gość gracz okazjonalny | 03-03-2017 20:07

  Sprawa robi się coraz bardziej interesująca. Gdyby jeszcze wyjaśnili jak udaje się od 20 lat wygrywać przetargi na obsługę Totalizatora .

  1. x-men Odpowiedz

   Posłowie Kukiz15 popsuli biznes ? obejrzyj posiedzenia z podkomisji z listopada ub. roku jak poseł Wójcikowski bronił jak lew ówczesnego status quo na rynku automatów i będziesz wiedział o czyj biznes Kukiz15 walczy.
   I zadaj sobie też pytanie czemu Kukiz15 nie interesuje w ogóle wprowadzenie monopolu na Internet ? Tylko automaty leżą im na sercu.
   Pomnóż też tylko te 80 tysięcy zarekwirowanych automatów przez roczny dochód jaki generuje jeden lewy automat, bez podatku, kręcony na maxa. Następnie pomnóż otrzymaną kwotę przez liczbę tych kilkunastu lat gdzie rynek automatów był wiadomo gdzie. I zastanów się co i kogo można za to kupić. I przestań siać popelinę, od tego jest Kukiz15.

 3. mp Odpowiedz

  Bardzo dobrze, że wprowadzą nowe automaty. Bandyci organizujący obecnie nielegalne gry na automatach chętnie sprzedaliby Totalizatorowi swoje maszyny, które służą im aktualnie do popełniania przestępstw. Cieszy mnie to, że TS nie będzie kupował maszyn od przestępców.

    1. Jan Odpowiedz

     jak mam porównywać gre na automacie do rozbojów , kradzieży , handlu narkotykami to płakać mi się chce … hazard który jest piętnowany przez państwo a państwo samo chcę go organizować. Paradoks …. porównując to zgodnie z waszymi założeniami to tak jakbym miał się naćpać państwowym towarem i wtedy miałoby nie szkodzić zdrowiu…

 4. D... Odpowiedz

  Zgadza się zasadniczo prawie wszytko, poza podmiotem zagranicznym, bo jego nazwa zaczyna się obecnie na I (dawniej na G). Monopolista nie ma zasadniczo żadnej możliwości wybrać do obsługi automatów kogokolwiek innego niż na I, a już zdecydowanie odpada firma na N, która jest przecież największą, światową konkurencją tej na I. Wybór N to by było tak, jakby monopolista wysikał się centralnie na I, co jest niemożliwe, bo firmy współpracują ze sobą już dobrych 20 lat i bardzo chwalą sobie wspólne interesy.

 5. Gosc, Odpowiedz

  Przeciez to oczywiste, ze automaty od PGZ to sciema. Ci, ktorzy obracaja sie w srodowisku hazardowym wiedza, ze od poczatku chodzilo o danie monopolu podmiotowi zagranicznemu, ktorego nazwa zaczyna sie na N. I robi sie to w typowo pisowski, pokretny sposob. Niby chcieli polskie automaty ale coz, nie udalo sie, wiec nie mamy wyjscia i musimy zatrudnic podmiot zewnetrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *