Totalizator Sportowy w walce z COVID -19

Od początku wystąpienia pandemii koronowirusa, Totalizator Sportowy jako jedna z nielicznych firm branżowych zareagował błyskawicznie na bieżącą sytuację i podjął ważne i celowe działania aby wspomóc potrzebujących.

Po pierwsze, zadeklarował że przekaże ponad 70 samochodów na potrzeby szpitali i placówek zdrowia, dla wsparcia trudnej pracy lekarzy i pracowników służby zdrowia. Jak dotąd zostało przekazanych 50 samochodów. Samochody trafiły do m. in.: Szpitala Ogólnego Im. Dr Witolda Ginela w Grajewie, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Auta będą służyć jako wsparcie przy funkcjonowaniu izolatoriów, dowozów zespołów pielęgniarskich, jak i lekarskich oraz organizacji zaopatrzenia szpitala. Proces przekazywania samochodów koordynowany jest przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Każdy samochód przeszedł badania techniczne oraz został odpowiednio sprawdzony i przygotowany, co będzie miało pozytywny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Po drugie, po deklaracji wcześniejszej w ostatnich tygodniach przekazano także 4 mln zł na zakup m. in. niezbędnego sprzętu dla 6 szpitali.

Po trzecie, co wydaje się najważniejsza, spółka zadeklarowała przekazanie 10 procent ze sprzedaży online produktów #LOTTO (www.lotto.pl) na walkę z #koronawirus.em i jego skutkami.

Ta charytatywna działalność najważniejszej spółki branży hazardowej w Polsce nie jest nakierowana na poklask i chęć przypodobania sobie opinii graczy. To altruistyczna decyzja, która w sytuacji gdy spadło większość przychodów z działalności operacyjnej, powoduje że do konkretnych miejsc i szpitali przekazywane są środki i niezbędne produkty medyczne potrzebne w walce z tą zatrważającą epidemią.

Inne firmy z branży hazardowej również zmagają się z epidemią i jej skutkami ale tylko Promatic Group zadeklarował pomoc dla służby zdrowia w tym czasie. Inne firmy albo nie mają pomysłu na taką pomoc, albo nie mają wolnych środków bo stoją na pograniczu bankructwa spowodowanego nagłym załamaniem się biznesu hazardowego. To należy zrozumieć i w tym strasznym dla biznesu czasie, szczególnie należy chwalić firmy deklarujące pomoc, za ich postawę. W przyszłości, takie altruistyczne zaangażowanie w pomoc dla ogółu społeczeństwa będzie przypomniane.

Redakcja E-play serdecznie dziękuje Totalizatorowi Sportowemu i wszystkim innym firmom branżowym, oraz osobom angażującym się w pomoc w czasie epidemii. Będziemy o tej pomocy pamiętać w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *