Trzydzieści lat National Lottery

National Lottery

W 1987 roku w Irlandii powstała National Lottery i właściwie od razu zyskała dużą popularność.

30 lat istnienia loterii to wielu milionerów i tysiące osób, które zasiliły swoje portfele wygranymi o mniejszej skali. Początki, jak mówi obecny prezes Dermot Griffin, były skromne, jednak obecnie National Lottery znacznie rozwinęła możliwości uczestnictwa w grach losowych.

Oprócz zwykłego Lotto, które jest sztandarowym produktem, National Lottery Ireland może zaproponować gry takie jak: Jackpot, Telly Bingo i Winning Streak, które także cieszą się sporą popularnością.

Aktualnie około 2 mln mieszańców Irlandii cyklicznie gra w Lotto, a ich liczba wzrosła w ostatnich latach, kiedy znacznie podniosła się pula wygranych.

Dermot Griffin podzielił się również kilkoma ciekawostkami, opowiadając o dawnych czasach, kiedy to niektóre osoby, nagle dotknięte szczęściem wygranej ukrywały wypłacone im pieniądze. Otóż wygrane ukrywane były na strychach i pod podłogami, podobnie jak działo się to z samymi kuponami, na które padła wygrana.

Kupony chowano pod dywanami, w szafach pod bielizną, a i zamykano szczelnie okna i ryglowano drzwi, aby kupon nie dostał się w niepowołane ręce. Kupony i pieniądze ukrywano również za obrazami oraz pod posłaniami psów.

Od 1987 roku National Lottery wspomagała różne krajowe inicjatywy, nie wyłączając z tego imprez sportowych. Lotto część pieniędzy przekazało również HSE i Departamentowi Zdrowia, które otrzymały ponad 7 mln €.

Pierwszą grą National Lottery była zdrapka, a w rok po uruchomieniu firmy, czyli w marcu 1988 roku, powstało losowanie Lotto.

Źródło: polska-ie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *