Ujawnili kolejne nielegalne automaty

Wspólne działania chojnowskich policjantów oraz funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w Zgorzelcu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Chojnowa czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie wraz z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej w Zgorzelcu skontrolowali w Chojnowie jeden z barów gastronomicznych, gdzie ujawnili cztery nielegalne automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w Zgorzelcu, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem i wynajmują do tego swój lokal. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Legnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *