Ujawnione nielegalne automaty do gry

Kwietniowa nowelizacja ustawy hazardowej zaostrzyła sankcje za urządzanie gier bez wymaganej koncesji. Niektórych jednak nie odstraszyły groźby wysokich kar pieniężnych.

Oświęcimscy policjanci wraz z krakowskimi celnikami zabezpieczyli 6 quizomatów, które po zmianie oprogramowania działały jak automaty do hazardu. Ich łączna wartość to 36 tys. zł. Z kolei hrubieszowscy kryminalni wraz z zamojskimi celnikami ujawnili 2 nielegalne automaty. O dalszym losie ich właścicieli zadecyduje sąd.

W dniu 24 sierpnia br., kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu weszli do jednego z lokali na terenie Hrubieszowa. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że jego właściciel, bez wymaganej koncesji, udostępnia automaty do gier hazardowych. Podejrzenia potwierdziły się – policjanci zabezpieczyli na miejscu 2 nielegalne urządzenia i przekazali je celnikom.

W kwietniu br. weszła w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Od tej pory zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu w którym prowadzony hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tys. zł. od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności. Pomimo groźby surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się niekoncesjonowanym hazardem i właściciele wynajmujący swoje lokale pod prowadzenie tej działalności.

Choć organizatorzy nielegalnego hazardu starają się na różne sposoby zakamuflować swoją działalność, służby nie dadzą się oszukać. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględnie ujawniać i zwalczać tego rodzaju przestępczość.

Źródło: Policja

2 komentarze(y) w “Ujawnione nielegalne automaty do gry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *