Ujawniono prawie 11 tys. automatów w magazynach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

W odpowiedzi na interpelację posła Bartosza Józwiaka (czytaj: „Ile kosztuje budżet zatrzymywanie i magazynowanie automatów?„) Sekretarz Stanu i Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś ujawnia statystyki dotyczące działań służb obejmujących zatrzymania automatów do gier po 1 kwietnia 2017 roku.

Dowiadujemy się iż w okresie od 1 kwietnia do 8 maja 2017 r., w wyniku 578 przeprowadzonych kontroli w których stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych, zatrzymano 2051 nielegalnych automatów do gier. Ponadto ujawniono prawie 11000 szt. automatów do gier na terenie magazynów zlokalizowanych w województwie kujawsko–pomorskim i warmińsko–mazurskim.

W tym okresie zweryfikowano ponad 12500 lokalizacji, w których uprzednio zidentyfikowano nielegalne urządzanie gier na automatach. Obecnie lokale te były albo zamknięte albo nie stwierdzono w nich nielegalnych automatów.

Według Szefa KAS ogólne koszty związane z zatrzymywaniem automatów od 1 kwietnia do 8 maja 2017 r. wyniosły ponad 360 tys. zł. w tym koszty związane z magazynowaniem wyniosły około 75 tys. zł.

Wszczęto również 518 postępowań karnych skarbowych dotyczących organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz 7 postępowań dotyczących posiadania niezarejestrowanych automatów do gier.

Banaś odp na int

Otagowano jako

5 Komentarzy

 1. kontra Odpowiedz

  Nawet jak są monitory i komputer (bez programu/dysku) , ba nawet czytnik czy wrzutnik to nadal nie jest automat.
  Sprawdź definicje co to lub czym jest automat do gier .Ups jesteś ignorantem.

 2. D... Odpowiedz

  Czytając zatem ze zrozumieniem wypowiedzi Ministra dowiadujemy się, że od początku kwietnia przeprowadzono 12500 kontroli, z których tylko prawie 600 przyniosło wynik „pozytywny”, czyli jakieś wyniki. Reszta, czyli prawie 12000 to strzały w płot: tysiące urzędników wysłanych po kraju wracało ze swoich akcji z niczym! Kto za to zapłaci – nie trzeba wyjaśniać. Do tego zebrano z rynku 2000 automatów oraz dalsze 11.000 w magazynach (z czego wiadomo, że większość to same obudowy lub co najwyżej elementy składowe). Nawet jeśli by bo jednak były wszystko 100% sprawne automaty (co prawdą nie jest!), to i tak razem jest tego 13.000. Zatem mając na uwadze, że na przełomie 2016/2017 roku szacowano rynek na nie mniej niż 30000 urządzeń pracujących (ile zostawało w magazynach, tego nikt nigdy nawet nie szacował), pytanie do Pana Ministra jest następujące: GDZIE SIĘ PODZIAŁO TE POZOSTAŁE 17000 automatów? No ale nikt mu tego pytanie nie zada, a nawet jeśli – to odpowie on, że cały czas pracują, tropią, zatrzymują. Po kilka – kilkanaście w każdym tygodniu… Sukces jak zwykle zatem wyłącznie propagandowy :-/

  1. goral Odpowiedz

   Kolego D… ciekawe ze Ty wiesz ze w magazynie byly same obudowy, na filmie widac automaty z monitorami, z tego co ja zas wiem wiekszosc miala komputery, wiec nie jest to obudowa. Gdybysmy chociaz jeden automat widzieli bez monitora , ale powiem tak nie siej farmoazonu jak do konca nie wiesz. Moge tylko powiedziec jesli grasz na quizie lub macie to uciekaj, bo wyroki odwieszane sa juz karane, dostaja prawie wszyscy wlacznie z operatorem, a te po 1 kwietnia tez juz zapadly kary po 100 tys. od automatu, Wiesz dlaczego na firme wjechal kas ? , bo nie placi kar co obiecywala. Teraz zaczyna sie eldorado, odwieszne sprawy wyroki do placenia, uch rozne sumy plus dzisiejsze stowki sie sypia, jest cisza bo firmy pisza odwolanie i nikomu to nie na reke krzyczec o Tym glosno. Karma wraca

   1. B.operatornajjasniejszego Odpowiedz

    Cieszyc sie z cudzych nieszcxesc to jedno a ze dopada go w koncu sprawiedliwosc to drugie wyczyszczone beda nastepne panowie kwasne czy kapusty z ostrejwneki juz sraja po majtach potem olsztynski przytulek hotelowy i mniejsze zlo roznej barwy od zlotowlosych zavxynajac amen pokutowac trzeba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *