Ujawniony punkt hazardowy, zajęte automaty do gier

automaty do gier

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli 10 marca, w wyniku wspólnych działań, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, delegatury w Rybniku.

W toku wykonywanych czynności policjanci otrzymali informację o działającym w Knurowie nielegalnym punkcie, w którym prowadzone były gry na automatach, wbrew przepisom ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze ujawnili trzy nielegalne urządzenia – automaty do gier oraz m.in. gotówkę, pochodzącą ze wpłat od graczy, jak również służącą do wypłat za ewentualne wygrane. Punkt chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz selekcję wchodzących klientów, którą zajmował się „opiekun”.

Automaty do gier zostały zajęte przez policjantów i przekazane funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego w celu przeprowadzenia postępowania karnego skarbowego. Prócz sankcji karnych osoby urządzające hazard muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *