UKGC potwierdza – E-portfele objęte zakazem kart kredytowych

Brytyjska Komisja ds. Hazardu (UKGC) zwróciła uwagę na warunki zakazu uywania kart kredytowych, które weszły w życie w kwietniu, wyjaśniając obowiązki operatorów, jeśli chodzi o przyjmowanie płatności od firm świadczących usługi pieniężne (MSB), takich jak portfele elektroniczne.

„Zakazu używania karty kredytowej nie można łatwo obejść, po prostu doładowując portfel elektroniczny ”

Wytyczne komisji wydane w zeszłym tygodniu podkreślają, że operatorzy muszą „dopilnować, aby zakazu kart kredytowych nie można łatwo obejść, po prostu doładowując portfel elektroniczny lub internetowe konto przelewu bezpośrednio z karty kredytowej”. Zawiera także zalecenia, które pomogą położyć kres przelewom kart kredytowych za pośrednictwem MSB w celach hazardowych.

Zakaz używania kart kredytowych powstał w ramach wzmożonych wysiłków UKGC w celu ochrony wrażliwych konsumentów i zmniejszenia ryzyka „poniesienia szkody w wyniku hazardu za pomocą pożyczonych pieniędzy”.

Revolut wyróżniony wśród MSB

UKGC poinformowało w swoim oświadczeniu, że Revolut „potwierdził, że jego klienci mogą dodawać pieniądze za pomocą kart kredytowych”. Ostrzegł także firmy hazardowe przed działaniem innych podobnych firm zajmujących się pieniądzem elektronicznym, które przyjmują depozyty kartą kredytową od klientów, którzy chcą grać.

Revolut poinformował klientów w kwietniu, że „mogą nie być w stanie używać swoich kart Revolut do płatności hazardowych online lub offline w Wielkiej Brytanii”. Dodał, że niektórzy operatorzy w Wielkiej Brytanii mogą przestać akceptować swoje karty w następstwie zakazu dotyczącego kart kredytowych nałożonego przez UKGC 14 kwietnia. Revolut wyjaśnił również, że zakaz ten nie dotyczył w szczególności jego usług i produktów, ale raczej samych operatorów.

Płatności kartą kredytową do odrzucenia

UKGC przypomniało również operatorom, że ponoszą całkowitą odpowiedzialność za przyjmowanie płatności MSB, wzywając ich do wprowadzenia sposobów blokowania przetwarzania takich płatności.

„należy odrzucać płatności dokonywane za pośrednictwem MSB, które nie mają systemu blokującego”

Następnie zaproponowano dwuczęściowy sposób działania w celu zapewnienia zgodności z zakazem kart kredytowych:

  • po pierwsze, operatorzy hazardu online powinni upewnić się, że klienci określonego MSB nie są w stanie używać kart kredytowych do wpłacania środków na swoje konto elektroniczne lub portfel elektroniczny w celu uprawiania hazardu.
  • po drugie, muszą odrzucić płatności dokonywane za pośrednictwem MSB, które nie mają systemu „blokowania” uniemożliwiającego przelewy kartą kredytową na konto gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *