Ukraina blokuje witryny hazardowe online

Organ nadzoru telekomunikacyjnego na Ukrainie wydał nakaz dostawcom usług internetowych zablokowania 32 witryn hazardowych online.

Segment iGaming jest dużym biznesem, dlatego większość krajów ma własne przepisy. Jednak niektóre nieautoryzowane firmy znają się na tym i zdobywają pieniądze tam, gdzie i tak nie mogą oficjalnie wiadczyć swoich usług.

Na Ukrainie organ nadzoru telekomunikacyjnego podjął działania w segmencie gier hazardowych online. Krajowa Komisja ds. Regulacji Komunikacji i Informatyzacji (NKRZI) wezwała dostawców usług internetowych do blokowania dostępu do nich.

Naczelna Dyrekcja Śledcza Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wezwała do zablokowania 32 witryn hazardowych online. Do tej pory kraj wciąż przygotowuje się do uruchomienia regulowanego przemysłu. Jednak niektóre firmy nie mogły się doczekać i mimo to próbowały prowadzić hazard online na Ukrainie.

260 z 450 deputowanych głosowało za przyjęciem Ustawy 2285-D, Ukraina przyjęła swoje nowe prawo hazardowe na pierwszym posiedzeniu. Ustawa 2285-D jest jedną z sześciu alternatyw dla reform przedstawionych przez rząd w parlamencie w październiku.

„Przyjęcie ustawy 2285-D jest pierwszym krokiem w kierunku stworzenia uczciwego i przejrzystego rynku gier hazardowych. To z kolei przyciągnie inwestycje i wprowadzi nowe technologie w kraju
– powiedział Parimatch, jak cytowało iGB.

„Rynek stworzy tysiące miejsc pracy, przyczyni się zarówno do budżetów państwowych, jak i lokalnych, doprowadzi do wzrostu turystyki. Pomoże również przeciwdziałać korupcji w sporcie zawodowym. Co więcej, zwiększone przychody z podatków zapewnią bardzo potrzebne fundusze na wsparcie kultury, medycyny i sportu na Ukrainie ”.

Prawo hazardowe Ukrainy określa opłatę za hazard internetowy w wysokości 249,5 tys. EUR, niższą niż jakakolwiek alternatywa. Obejmuje również minimalną opłatę licencyjną w wysokości 1,5 miliona EUR dla kasyn w hotelach z 200-250 pokojami. Dla osób powyżej 250 opłata wzrasta do 2,3 miliona euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *