Ukraina w przyszłym roku legalizuje hazard

Ukraina

Rząd Ukrainy obiecał, że w przyszłym roku zacznie zarabiać na zwiększonych przychodach z zalegalizowanego rynku hazardowego.

Ukraińskie Ministerstwo Finansów ostatnio opublikowało pełen tekst pisma, wysłanego do szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde, w którym przedstawia plany kraju dotyczące reformy gospodarki. Reforma taka jest niezbędna, by Ukraina otrzymała z Funduszu pomoc finansową w wysokości 17.5 miliarda dolarów. W zeszłym tygodniu pierwszy miliard dolarów powędrował już na Ukrainę.

List podpisał prezydent, premier, minister finansów a także szef narodowego banku Ukrainy (podpisać zdążył, po czym zakończył pracę jako szef banku w ten poniedziałek). W liście panowie obiecują zalegalizować hazard na Ukrainie, co ma się przyczynić do zwiększenia dochodów do budżetu nie później niż w roku 2018.

Już w roku 2015 na Ukrainie światło dzienne ujrzał projekt ustawy, która miałaby legalizować kasyna naziemne, zakłady sportowe, nową loterię państwową i hazard w internecie. W kolejnym roku rząd wyliczył, że nowe prawo może przynieść nawet 1.5 miliarda dolarów rocznie wpływów do budżetu, jednak nie znalazł się chętny operator, by legalnie wejść na ukraiński rynek. Według branży, za wysokie były tak opłaty licencyjne jak i proponowane przez pomysłodawców ustawy podatki, które mieliby płacić legalni operatorzy. Projekt powędrował do kosza.

Więcej czytaj na: e-play.eu

1 komentarz w “Ukraina w przyszłym roku legalizuje hazard

  1. Tam zaczynają myśleć, u nas się cofają w rozwoju. Zamiast zalegalizować automaty i z każdej sztuki pobierac podatek np 20%, od każdego punktu pobrać koncesje jak za np sprzedaz alkoholu. To nie. Za to nasz rząd od wielu lat wydaje fortune na zniszczenie automatów (co z góry wiadomo że, sie nie uda, tak jak Kwaśniewski zabronił nawet niewielkich ilosci marihuany w 2000r a i tak dalej jest). Ostatnio byl artykul ze oprocz kas, mieszaja w to jeszcze policje, cbśp i straz pożarną do tego ilu urzednikow musi pracować nad tymi sprawami. Pewnie przez miesiac bezmyślego działania rządu wydadza tyle na ich „likwidacje”że mogli by cały szpital wyremontować albo sprzęt kupić. A i nie zwiazane z tematem Wielka orkierstra tez nie pasuje pisowi, a sam by sprzętu nie kupił .PIS jak pies ogrodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *