Urzędy zwracają Futury

Yumicra Games, czeski producent niehazardowych urządzeń do gier, potwierdza, iż z początkiem 2019 roku Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie umorzył postępowanie przeciwko prezesowi zarządu spółki organizującej w Polsce konkurs Futura.

Po przeprowadzeniu merytorycznego badania zarekwirowanych urządzeń, a także po wnikliwej analizie zebranych materiałów dowodowych, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie postanowił umorzyć trwające postępowanie wobec braku danych uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu na zasadzie art. 17 § 1 pkt 1 kpk w zw. z art. 113 § 1 kks.

Wszystkie zarekwirowane urządzenia Futura oraz zatrzymane środki finansowe zostały zwrócone spółce z dniem zatwierdzenia decyzji warszawskiego urzędu.

Przedstawiciele Yumicra Games podkreślają znaczenie pozytywnych zmian zachodzących w Polsce, dzięki którym operatorzy stają przed możliwością rozpoczęcia stabilnego i długofalowego rozwoju.

Procedury wdrażania na polski rynek urządzeń Futura, Futura Eclipse i Futura Supernova dogląda kilkunastu mecenasów specjalizujących się w sprawach związanych z branżą rozrywkową.

Od Redakcji: Jesteśmy w posiadaniu dokumentu umarzającego dochodzenie, wydane przez Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego pod numerem RKS2339/2017/440000/SL z dnia 27.11.2018 roku. Dokument ten nie ma charakteru jawności, ale potwierdzamy tą wydaną decyzję.

 1. nie pytam się różnych dziwnych i nieobiektywnych ludzików.
  pytam się redakcji, która jako jedyna jest stroną obiektywną.
  wobec powyższego proszę zawistnych przedstawicieli konkurencyjnych rozwiązań o zamilknięcie
  do czasu gdy redakcja sie nie wypowie.

  1. To żeś pojechał. u nas w rykach nie było jeszcze futury.
   Czekam ciągle bo bym chętnie zagrał. Może kiedyś bedą.

 2. skoro redakcja ma, jak pisze, w swoim posiadaniu dokument z umorzenia to może redakcja wypowie sie czy to umorzenie jest z przyczyn proceduralnych czy merytorycznych…
  myślę, że to wielu osobom rozjaśni i pomorze.

 3. Chyba trochę aż nadto dużo optymizmu. Futury zwrócono tylko w tym jednym przypadku, w IAS Warszawa; i to nie z powodu, że nie były hazardowe ! były to typowe powody czysto proceduralne. czy ktoś przeczytał lub opublikował sentencje tej decyzji ? no nie, bo po co psuć interes właścicielom maszyn, łatwiej nasadzać łatwowiernych ludzi na ,,kacze jaja” – a każde ,,kacze jajo ” to 100tyś zł w postępowaniu administracyjnym – przy czym grzywna w postępowaniu karnym/skarbowym to pestka.

 4. W końcu jakieś dobre wiadomości a nie tylko zabrali to zabrali tamto.
  Ja wierzę w patent futur od początku. Kolejny papier do kompletu.
  GRATULACJE!!!

 5. Znowu cos nie tak – umorzenie w listopadzie a informacja dopiero teraz? Po co czekali tyle miesiecy, przeciez juz dawno by sie tym pochwalili tym bardziej, ze futura jest na cenzurowanym sluzb…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *