Ustawa hazardowa będzie łagodniejsza niż planowano

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami Patryka Słowika dziś na łamach Dziennika Gazety Prawnej ukazał się artykuł opisujący proces i formę złagodzenia przez Ministerstwo Finansów przepisów projektu ustawy hazardowej (czytaj: „Czy Ministerstwo Finansów złagodzi projekt ustawy hazardowej?„).


W artykule czytamy:

Kontrola sądowa nad decyzjami podejmowanymi przez ministra finansów oraz mniej stron do zablokowania – takie są kluczowe zmiany w przedstawionej właśnie nowej wersji projektu nowelizacji.

Przypomnijmy: w zeszłym tygodniu na łamach DGP ukazał się tekst, w którym wskazywaliśmy na zagrożenia dla konstytucyjnych praw w razie uchwalenia projektu nowelizacji ustawy hazardowej w brzmieniu pierwotnie przedstawionym przez resort finansów („Pokerowa zagrywka urzędników: cenzura internetu. I to bez możliwości odwołania się”, DGP nr 124/2016). W znacznej mierze przywoływaliśmy opinię Fundacji Panoptykon.

W piątek otrzymaliśmy od resortu stanowisko w tej sprawie. Cytując za pismem: „Ministerstwo Finansów przeanalizowało szczegółowo nadesłane uwagi i doprecyzowało przepisy, które pierwotnie mogły budzić uwagi”.

Więcej czytaj na: e-play.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *