W ciągu roku kary dla właścicieli kasyn wzrosły 10-krotnie

kasyna

Brytyjska Komisja ds. Gier Hazardowych nałożyła na właścicieli kasyn w ciągu ostatniego roku 10-krotnie wyższe kary niż w 2017 – dowiedziała się ITV.

Z £1,6 mln do £18 mln zwiększyła się od kwietnia 2017 roku suma kar między innymi za pranie pieniędzy i nieuczciwe praktyki. Komisja zaapelowała do właścicieli kasyn o „stanowienie przykładu dla kultury przestrzegania przepisów”.

Szefowie powinni nadawać ton dbania o przestrzeganie praw klientów oraz ciągłego podnoszenia standardów w swoich organizacjach. Jako instytucja kontrolująca branżę będziemy nadal ustalać i egzekwować standardy, do których firmy muszą się dostosowywać dla dobra konsumentów. Spodziewamy się, że właściciele wyciągną lekcję z naszego raportu i że obsługa, kierownictwo i zarządy operatorów gier hazardowych użyją go jako przewodnika pomagającego w podejmowaniu decyzji oraz ustalaniu priorytetów inwestycyjnych – wskazał Neil McArthur, prezes Brytyjskiej Komisji ds. Gier Hazardowych (Gambling Commission).

Za niedostosowanie się do zasad operatorom grozi szereg sankcji, w tym mandaty i zawieszenie lub odebranie licencji.

Z „Enforcement Report” wynika, iż największą jednorazową karę finansową nałożono na 888, za zaniedbanie chronienia najbardziej narażonych klientów. Mandat wyniósł £7,8 mln.

W ubiegłym tygodniu 32Red otrzymał nakaz zapłaty £2 mln, a William Hill w lutym £6,2 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *