W czasie walki z COVID-19 KAS walczy z nielegalnymi automatami

automaty do gier

Funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zatrzymali nielegalne automaty do gier w punktach patrolowanych przez policję. Łącznie w ciągu dwóch dni mundurowi zatrzymali 6 urządzeń do gier hazardowych. Do zabezpieczenia urządzeń niezbędne było użycie m.in. łomu i szlifierki kątowej.

Podczas epidemii koronawirusa, licznych obostrzeń i ograniczeń działalność przestępcza wydaje się być odporna na zagrożenia COVID-19.

Tylko w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze olsztyńskiej KAS dwukrotnie mieli do czynienia z tego rodzaju działalnością, której jak się okazuje nie brakuje. W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 marca 2020 r.) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zostali wezwani przez patrol Policji z Komendy Powiatowej Policji w Iławie do punktu gier na automatach w Lubawie. Na miejscu okazało się, że dokonano tam napadu rabunkowego na osobę pilnującą punktu gier. W punkcie znajdowały się trzy automaty do urządzania gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze przesłuchali w charakterze świadka przebywającą w punkcie osobę oraz przeprowadzili eksperymenty procesowe odtworzenia gier. Zatrzymane automaty zostały przewiezione do magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Iławie, a sprawę do dalszego prowadzenia przekazano do Trzeciego Referatu Dochodzeniowo Śledczego w Elblągu.

Analogiczne zgłoszenie miało miejsce następnego dnia, tym razem pod Morągiem. Funkcjonariusze Policji otrzymali informację o gromadzeniu się ludzi wbrew aktualnemu zakazowi. Jak się okazało w pobliskim kontenerze urządzane były gry hazardowe. Przestępcy bardzo skutecznie zabezpieczyli swój sprzęt. Znajdujące się tam trzy automaty były połączone metalowymi sztabami i przytwierdzone do ściany. Aby wydostać urządzenia, niezbędne było użycie łomu, szlifierki kątowej i innych narzędzi. W przedmiotowej sprawie sprawców przesłuchano, automaty zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do Trzeciego Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

1 komentarz w “W czasie walki z COVID-19 KAS walczy z nielegalnymi automatami

  1. Ciężkie czasy dla KASowników nadchodzą, więc wyścig szczurów już się rozpoczął. Przerost zatrudnienia jest w tej instytucji koszmarny, a już u celno – skarbowych jest dramat: resort szacuje, że jest ich o połowę za dużo! No i teraz, wobec kryzysu sanitarnego, rząd już zapowiedział, że będą zwolnienia w administracji. Celni pseudo-mundurowi idą na rzeź w pierwszej kolejności! No co zrobić, taka sytuacja. No a najważniejsze, że nikt ich żałować nie będzie! Na bruk. Ewentualnie może ktoś z branży ich przytuli? Do pilnowania maszyn na przykład… :-p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *