W jaki sposób hakerzy okradają konta online?

Jeśli używasz karty kredytowej lub debetowej, bankowości internetowej lub wykonujesz jakąkolwiek elektroniczną transakcję finansową, choćby grając w jednoręki bandyta owoce za darmo jesteś narażony na ryzyko kradzieży danych osobowych lub pieniędzy.

Jeśli używasz karty kredytowej lub debetowej, bankowości internetowej lub wykonujesz jakąkolwiek elektroniczną transakcję finansową, jesteś narażony na ryzyko kradzieży twoich danych osobowych lub pieniędzy.

Oznacza to, że prawie wszyscy są narażeni na to zagrożenie. Naruszenie danych, kiedy zaczyna się wiele z tych finansowych wykroczeń, stało się powszechne.

W listopadzie 2015 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i inne organy ścigania oskarżyły kilku mężczyzn o masowy system hakowania komputerów przez przestępców, który obejmował największą znaną kradzież danych klientów z amerykańskiej instytucji finansowej.

Ten atak skierowany był na posiadaczy rachunków w JPMorgan Chase, według firmy złożonej w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Dane kontaktowe użytkownika dla 76 milionów gospodarstw domowych i 7 milionów małych firm zostały skradzione podczas naruszenia. Nie jest to jedyna firma, która spotkała się z takim atakiem.

Identity Theft Resource Center, organizacja non-profit w San Diego, twierdzi, że śledziła 781 naruszeń danych w 2015 r., W tym 71 z udziałem firm bankowych, kredytowych lub finansowych. W przypadku tych naruszeń uznano, że ujawniono ponad 5 milionów nagrań. Wśród firm na liście znalazły się Capital One, Citibank, Citizens Bank, M&T Bank, TD Bank oraz szereg brokerów inwestycyjnych, firm hipotecznych i kas oszczędnościowo-kredytowych.

Kto płaci, kiedy dane lub pieniądze są skradzione?

Jeśli ktoś ukradł pieniądze z twojego osobistego konta bankowego, prawdopodobnie byłbyś chroniony swój bank, gdybyś miał indywidualne (niehandlowe) konto, nie byłeś byłeś okradziony w kwestii ochrony swoich informacji i natychmiast powiadomiłeś swój bank.

Prawo federalne mówi, że jeśli ktoś pobierze pieniądze z twojego konta bankowego, odzyskasz wszystkie pieniądze, jeśli powiadomisz swoją instytucję finansową w ciągu 60 dni po pojawieniu się fałszywej transakcji na wyciągu bankowym.

Konta biznesowe mają mniej zabezpieczeń i częściej są celami hakerów.

Są zainteresowani dostępem do kont firmowych, na których są duże pieniądze, i mogą przekazywać setki tysięcy lub milionów dolarów, a to wygląda normalnie, ponieważ tak robią firmy.

To nie znaczy, że osoby fizyczne nie płacą nic za naruszenie konta bankowego.

Tego typu incydenty kosztują czas i wysiłek konsumentów, aby je naprawić, i mogą skutkować mniejszą liczbą miejsc pracy i wyższymi kosztami usług bankowych.

Korzystaj z kont mobilnych

Jak więc zmniejszyć ryzyko? Jednym z inteligentnych środków ostrożności jest dostęp do systemu bankowości internetowej banku za pomocą aplikacji banku na smartfonie zamiast na laptopie lub komputerze PC
– mówi Shirley Inscoe, starszy analityk w Aite Group, firmie zajmującej się badaniami i analizami sektora finansowego w Bostonie.

„Nie wszystkie banki oferują aplikację mobilną, ale jeśli twój bank ją oferuje, zdecydowanie chcesz jej użyć, ponieważ jest ona zazwyczaj bezpieczniejsza”
, – mówi Inscoe.

Pobierz aplikację z witryny swojego banku, a nie ze sklepu z aplikacjami, dodaje Inscoe. Niektóre sklepy z aplikacjami mogły być infiltrowane przez hakerów, którzy mogą przesyłać fałszywe aplikacje, które wyglądają prawie identycznie jak te prawdziwe.

Sprytne hasła

Banki odchodzą od nazw użytkowników i haseł w kierunku skanowania odcisków palców, wykrywania urządzeń i innych bezpieczniejszych technik identyfikacji klientów. W najbliższej przyszłości mogą nawet korzystać z innych danych biometrycznych, takich jak skanowanie tęczówki oka, rozpoznawanie twarzy lub odciski głosu.

Jeśli system online Twojego banku nadal wymaga nazwy użytkownika i hasła – a wiele osób tak robi – ze względów bezpieczeństwa konieczne jest utworzenie unikalnego hasła i częste jego aktualizowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *