W mieście Capri zabronione będą automaty do gry

Rozporządzenie zatwierdziła rada gminna. To element walki z uzależnieniem od hazardu, który we Włoszech jest coraz poważniejszym problemem społecznym. Wcześniej zakaz wprowadzono w drugim z miast znajdujących się na wyspie – Anacapri.

Zgodnie z uchwalonymi przez włodarzy Capri przepisami wprowadzono całkowity zakaz instalowania wszelkich automatów do gry w odległości do 500 metrów od miejsc uznanych za „wrażliwe”, czyli szkół, kościołów, ośrodków sportowych, plaż, bankomatów, urzędów.

Według włoskich mediów w praktyce oznacza to bezwzględny zakaz umieszczania automatów do gry na całym obszarze masowo odwiedzanej przez turystów wyspy.

„Uważamy, że administracja musi chronić zdrowie swoich obywateli. Jest to niezbędny pierwszy krok w walce z uzależnieniem od hazardu.”
– skomentował zastępca burmistrza Capri Roberto Bozzaotre.

Wcześniej wprowadzono taki zakaz w innej gminie na wyspie – Anacapri. Został on zatwierdzony przez mieszkańców w referendum. Wszystkie urządzenia znajdujące się w strefie zakazu mają zostać wyłączone w ciągu 90 dni – zarządziły lokalne władze.

Jak wskazano, Capri stało się tym samym „wyspą wolną od automatów do gry”.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *