W Nowym Wiśniczu bocheńscy policjanci zabezpieczyli automaty

jednoręcy bandyci

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z prowadzenie nielegalnych gier na automatach.

Kontrole przeprowadzono w punkcie działającym na terenie Nowego Wiśnicza. W lokalu znajdowały się dwa urządzenia do gier hazardowych. Gry kontrolne przeprowadzone na urządzeniach potwierdziły, że wykorzystywane są one do przestępczego procederu nielegalnych gier w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, po zakończeniu czynności automaty do gier zabezpieczono, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze. Organizatorom nielegalnego procederu grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu, a także odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Wspólna akcja policjantów i celników to składowa wspólnych działań prowadzonych systematycznie, na terenie powiatu bocheńskiego, które wymierzone są w przestępczy proceder organizowania gier hazardowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *