W tym roku w Opolu zarekwirowano aż 471 automatów

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!”

Chodzi o zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie on niesie, a w konsekwencji uzależnienie od niego
-tłumaczy Agnieszka Jóźwin-Dalecka z Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

Badania przeprowadzone przez CBOS potwierdzają, że wśród grających w nielegalnie urządzanych grach hazardowych wzrasta liczba dzieci i młodzieży.

Osoby w wieku poniżej 18 lat to 2,8 proc. ogółu grających, a osoby w wieku od 18 do 24 lat stanowią 13,4 proc. graczy. W sumie już ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia.

A to choroba, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny
– dodaje Agnieszka Jóźwin-Dalecka. – Stąd pomysł, by stworzyć taki program kampanii, który trafi nie tylko do ludzi młodych – uczniów i studentów, ale także do rodziców i nauczycieli.

Dlatego KAS planuje m.in. organizację lekcji edukacyjnych w szkołach na terenie całego województwa opolskiego. Pierwsze ruszają w przyszłym tygodniu. Co może cieszyć, ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń i informują służby o nielegalnych jaskiniach hazardu. Dzwonią m.in. żony mężów, którzy przegrywają pieniądze oraz zaniepokojeni rodzice, których pociechy chodzą do takich lokali.

To m.in. dlatego udaje się likwidować kolejne takie punkty. Tylko w tym roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali na Opolszczyźnie 471 nielegalnych automatów do gier hazardowych, a łącznie liczba takich urządzeń przechowywanych w magazynach to już 2631.

1 komentarz w “W tym roku w Opolu zarekwirowano aż 471 automatów

  1. są jeszcze tacy co lubią ryzyko i otwierają nielegalne punkty. Jak widać ręka państwa czuwa… Ja tam do wrocka wolę podjechać tam są te maszyny totka, niż chodzić po nie wiadomo jakich dziuplach. Bezpieczniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *