Warren Buffett twierdzi, że bitcoin jest “narzędziem hazardowym”

hazard

Warren Buffett jest wręcz stałym krytykiem bitcoina i kryptowalut. Tym razem ponownie uderzył w cyfrową walutę, stwierdzając, że jest ona niemal bezużyteczna.

Znany inwestor był gościem CBNC, gdzie zaprezentował swoją wizję kryptowlauty:

To [czyli bitcoin] nic nie robi. Po prostu tam jest. To jest jak muszla lub coś takiego, a to nie jest dla mnie inwestycja. To narzędzie do gier hazardowych… z tym wiąże się wiele oszustw. (…) bitcoin niczego nie wyprodukował.

Bitcoin bezużyteczny?

Można odnieść wrażenie, że Buffett nadal nie rozumie istoty btc. Kryptowaluta nie jest bowiem surowcem czy spółką akcyjną, która ma cokolwiek produkować. Tak oceniać mógłby ICO, nie bitcoina.

Problemem Buffetta jest to, że atakuje kryptowaluty i stara się je wkładać do zakładki “oszustwo”, ale sam nie jest w tej kwestii święty. Warto w tym momencie przypomnieć, że jego Berkshire Hathaway jest właścicielem 10 proc. banku Wells Fargo, którego nie musimy chyba przedstawiać. Jeśli jednak nie pamiętacie o aferze z nim związanej, śpieszymy z wyjaśnieniem.

Przez 20 lat bank został już postawiony w stan oskarżenia rekordowe 93 razy. Ukarano go grzywną w wysokości ponad 14 miliardów dolarów. Skąd takie kary i kontrowersje? Pracownicy Wells Fargo nie byli święci. Do grzechów głównych firmy nalezą m.in. fałszerstwa kont, oszustwa ubezpieczeniowe i naliczanie nielegalnych opłat. Katalog przewinień jest jednak znacznie dłuższy.

Całość czytaj na: comparic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *