Wassermann uderzy w Schetynę

Poseł PiS Zbigniew Wassermann, który w piątek został przywrócony do komisji hazardowej rusza z ofensywą. Zamierza wystąpić o odtajnienie akt Centralnego Biura Antykorupcyjnego i za pomocą znajdujących się w nich stenogramów zaatakować Grzegorza Schetynę – pisze \"Polska\".

 

 Na razie materiały przesłane do komisji hazardowej przez CBA znajdują się one w kancelarii tajnej Sejmu. Posłowie mogą je oglądać tylko na miejscu. Nie wolno im ich kopiować, a nawet wynosić robionych tam notatek.

– Taka sytuacja bardzo utrudnia nam pracę. Trzeba mieć niebywałą pamięć, by zapamiętać dokładnie ponad 400 stron dokumentów – mówi Wassermann. I podkreśla: – Nie ma powodów, żeby stenogramów z podsłuchów nie odtajnić. Już raz zrobił to ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński.

Tajne dokumenty składają się z dwóch części: pisma przewodniego, które jest ściśle tajne, bo najprawdopodobniej dotyczy innych operacji prowadzonych obecnie przez CBA, oraz ponad 400 stron podsłuchów rozmów bohaterów afery hazardowej. – Materiały te są w prokuraturze, więc powinny być odtajnione – przyznaje Jarosław Urbaniak z PO.

czytaj dalej na tvn24.pl

bb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *