Władze Baszkirii zamierzają zwiększyć dochody z hazardu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Deputowani z baszkirskiego parlamentu Kurultay zamierzają zatwierdzić ustawę o podwojeniu stawek podatkowych w grach hazardowych – donosi Interfax.

Stawki podatkowe od każdego punktu przyjmowania zakładów bukmacherskich lub sprzedaży losów totalizatora powinny wzrosnąć z 7 tysięcy do 14 tysięcy rubli, dla każdego centrum totalizatora lub biura bukmacherskiego – ze 126 tysięcy do 250 tysięcy rubli.

Ponadto deputowani proponują ustalenie maksymalnej możliwej stawki podatkowej – 3 miliony rubli – dla podmiotów organizujących zakłady bukmacherskie i loterie, które prowadzą ewidencję interaktywnych stawek. Ustawa federalna, przyjęta w listopadzie 2017 r., umożliwia ustalenie takich stawek w przedziale od 2,5 mln do 3 mln rubli.

Projekt ustawy powinien zostać przyjęty w pierwszym czytaniu na następnym posiedzeniu plenarnym. Według rzecznika Kurultay, Konstantina Tolkacheva, podniesienie podatków pomoże z jednej strony uzupełnić budżet regionalny, z drugiej – zmniejszyć liczbę zakładów hazardowych. Oczekiwane przychody nie są określone w budżecie. W Baszkirii zarejestrowano 13 podatników w branży hazardowej i 130 punktów sprzedaży zakładów.

Źródło: Interfax


Otagowano jako

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *