Władze Krymu wydzieliły działkę pod strefę hazardową

Strefa hazardowa zostanie utworzona na południu Półwyspu Krymskiego w okolicy miejscowości Kaciweli (tak zwana Wielka Jałta).

Poinformował o tym dziennikarzy nie uznawany przez władze ukraińskie premier aneksowanej Republiki Autonomicznej Krymu Siergiej Aksionow we wtorek, 27 marca, w Symferopolu, przekazuje Interfax.

„To działka w Kaciweli, obecnie są tworzone ramy prawne, zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. Rozmawialiśmy ze wszystkimi organami władzy państwowej. Znalazł się duży operator, który chce wejść w tę sferę. Wstępny termin oddania do eksploatacji obiektów kasyna wyznaczono na koniec 2019 roku”
, – powiedział Aksionow, nie ujawniając nazwy firmy – przyszłego operatora strefy hazardu.

Według Aksionowa prezentacja projektu odbędzie się najprawdopodobniej w ramach Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Jałcie w kwietniu. „Pokażemy, jak to będzie wyglądać, co to będzie”, – powiedział Aksionow.

Warto wspomnieć, że prezydent Rosji w lipcu 2014 roku podpisał ustawę o utworzeniu stref hazardowych na Krymie oraz w Soczi. Zgodnie z nią, granice stref hazardowych na terenie półwyspu będą wyznaczane przez organy władzy wykonawczej regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *