Włamał się do kolektury i ukradł prawie 1,5 tys. zdrapek

zdrapki

Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w sobotnią noc włamał się do kiosku i ukradł z niego m. in. kupony loterii. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania do dwóch innych miejsc.

W sobotę ok. godz. 1.00 policjanci z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie dotyczące włamania do kiosku przy ul. Gościnnej. Natychmiast pojechali na miejsce, tam okazało się, że sprawca zbił szybę jednak najprawdopodobniej nie wszedł do środka i nic nie ukradł. Funkcjonariusze na miejscu zdobyli informacje dotyczące rysopisu mężczyzny, który próbował się włamać do sklepu oraz w którą stronę uciekł.

W tym kierunku pojechali policjanci z innego patrolu, którzy natychmiast zaczęli sprawdzać pobliski teren. W trakcie swojej pracy wywiadowcy zauważyli zbitą szybę w innym kiosku. Wewnątrz, na podłodze były rozrzucone różne przedmioty, co wskazywało, że sprawca tym razem wszedł do środka.

Na miejsce zdarzenie przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring, ustalili świadków i przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia.

Wywiadowcy cały czas sprawdzali i przeczesywali miejsca, w których mógł przebywać sprawca. W trakcie tych kontroli odebrali kolejne zgłoszenie o włamaniu do sklepu, tym razem przy ul. Sandomierskiej. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i tam potwierdzili kolejną próbę kradzieży z włamaniem.

Wywiadowcy ustalili, że młody mężczyzna odjechał chwilę wcześniej z pobliskiego miejsca taksówką. Policjanci poszli tym tropem i zdobyli kolejne informacje o sprawcy. O godz. 6.00 wywiadowcy weszli do jednego z mieszkań na gdańskiej Oruni i zatrzymali 19-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o te przestępstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu ukradzione przedmioty, w tym terminal do kart płatniczych, drukarki do kuponów loterii, prawie 1500 szt. zdrapek, ok. 100 zł, oraz kuchenkę mikrofalową. Wartość ukradzionych przedmiotów to ponad 5 tys. zł.

Zatrzymany 19-latek spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia został przesłuchaniu i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch innych punktów handlowych. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *