Wspólne działania policji i KAS skierowane w nielegalny hazard

automaty do gier

W wyniku wspólnej akcji policjantów z kamiennogórskiej komendy oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczono 2 automaty do gier hazardowych. Celem podejmowanych działań jest eliminowanie nielegalnych punktów, z których czerpie się korzyści z niezgodnego z obowiązującym prawem hazardu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej siłowo, poprzez wyważenie drzwi dostali się do jednego z lokali na terenie miasta Lubawka, gdzie ujawnili dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane urządzenia o wartości 20 000 zł., trafiły do depozytu KAS w Wałbrzychu, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *