Wszyscy gramy dla sportu i kultury

Totalizator Sportowy

O ponad sześćdziesięcioletnim programie wparcia sportu i kultury, działaniach marketingowych i LOTTO Ekstraklasie, opowiada OOH magazine Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

OOH magazine: Totalizatorowi Sportowemu przyświeca hasło: „Gramy dla sportu i kultury”. Podkreślacie, że z każdej wydanej przez gracza złotówki przekazujecie 19 gr na wybrane fundusze. Proszę przybliżyć na czym polegają te działania?

Magdalena Kopka-Wojciechowska: Mówimy tu przede wszystkim o nieustającej kampanii uświadamiającej milionom naszych graczy, że grając wspierają sport i kulturę. Jak wygląda to wsparcie? Jak już Pani wspomniała, z każdej złotówki wydanej na gry liczbowe, 19 groszy trafia na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej i Fundusz Promocji Kultury. Na pierwszy rzut oka te 19 groszy to nie jest wiele. Jeśli jednak przeliczymy te kwoty, to okaże się, że odkąd odprowadzamy dopłaty na fundusze celowe, na sport trafiło 10,6 mld złotych, a na kulturę ponad 1,98 mld złotych. Żeby jeszcze bardziej przybliżyć tę kwestię powiem, że w ubiegłym roku każdego dnia na te dwie sfery życia społecznego dzięki naszym graczom trafiało średnio ponad 2,6 mln złotych. Dzięki tym pieniądzom budowane są i modernizowane obiekty sportowe, biblioteki, teatry. Co ważne, korzystają z nich wszyscy, nawet ci, którzy nigdy nie wydali na gry LOTTO nawet złotówki. Od pewnego czasu blisko współpracujemy z resortami sportu i kultury, z którymi prowadzimy kampanie pod nazwami #razemdlasportu i #razemdlakultury. Bardzo się cieszymy, że oba ministerstwa wspólnie z Totalizatorem Sportowym przypominają Polakom, iż grając w LOTTO wspieramy sport i kulturę.

OOH magazine: W tym numerze OOH magazine skupiamy się w dużej mierze na piłce nożnej. Jakimi konkretnie działaniami wspierają Państwo polski futbol? Czy są to tylko działania sponsoringowe?

Magdalena Kopka-Wojciechowska: Finansowe wsparcie tej dyscypliny z naszej strony z pewnością jest niebagatelne. A jeśli mówimy o działaniach z ostatnich lat, to oczywiście najważniejszym jest współpraca z LOTTO Ekstraklasą SA. Jak już wiemy, należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO jest partnerem tytularnym rozgrywek Ekstraklasy SA. Przypomnę, że wcześniej na stadionach była także obecna nasza marka Keno. Jak wygląda współpraca? To dość obszerny temat. Wspomnę o kilku najważniejszych moim zdaniem punktach wspólnej pracy. Właśnie uruchomiliśmy sprzedaż kolejnej edycji zdrapki LOTTO Ekstraklasa. Cieszy się ona naprawdę wielką popularnością. Co ponadto? Przy okazji kolejnych rozgrywek Ekstraklasy SA w okolicach stadionów uruchamiamy punkty sprzedaży LOTTO. Dodam, że organizujemy konkursy zarówno dla kibiców piłkarskich, jak i naszych pracowników. Nagrodami są np. bilety na mecze. Mamy oczywiście kilka nowych ciekawych pomysłów, ale nie chcę ich zdradzać. Poczekajmy – na pewno będzie warto.

OOH magazine: Od wielu lat Totalizator Sportowy czynnie wspiera rozwój sportu i kultury w Polsce. Jak wygląda procedura nawiązywania współpracy i przydziału pomocy finansowej?

Magdalena Kopka-Wojciechowska: Muszę tu od razu wyjaśnić, że Totalizator Sportowy nie ma wpływu na przyznawanie środków z poszczególnych funduszy celowych. Naszym zadaniem jest przekazywanie środków z dopłat na rachunki poszczególnych funduszy na konkretne projekty lub inwestycje. Jeśli ktoś jest zainteresowany tymi pieniędzmi, to powinien wejść na stronę ministerstwa sportu lub kultury, odnaleźć podstronę danego funduszu, a następnie postępować zgodnie z opisaną procedurą. Oczywiście Totalizator Sportowy wspiera różnego rodzaju działania ze środków własnych. Sposobem podjęcia z nami współpracy jest wypełnienie formularza znajdującego się na stronie www.totalizator.pl. Znajduje się on w zakładce Współpraca. Przy okazji dodam, że współpracę partnerską prowadzi nie tylko centrala spółki, ale także nasze oddziały w całej Polsce.

Cały wywiad czytaj na: oohmagazine.pl

1 komentarz w “Wszyscy gramy dla sportu i kultury

  1. ja przed potopem też grałem dla sportu i kultury w barze na automacie. dziś już nie mogę a i baru od roku nie ma bo zabrali i zakazali sportu a kultura została pod blokiem i w krzakach…….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *