Wygrał fortunę na loterii. Z odebraniem pieniędzy zwlekał kilka miesięcy

loteria

Przez 10 miesięcy przygotowywał się do odebrania wygranej na loterii w Kanadzie pewien wietnamski imigrant, który w zeszłym roku wypełnił kupon z trafnie skreślonymi liczbami. Mężczyzna wygrał 60 milionów dolarów kanadyjskich, czyli około 179 milionów złotych.

55-letni Bon Truong to Wietnamczyk, który 36 lat temu uciekł ze swojego kraju do Kanady. Wraz z rodziną zadomowił się na kontynencie amerykańskim i pracował jako ogrodnik.

Dzieci nie wiedzą

10 miesięcy temu po raz kolejny obstawił te same cyfry, które skreślał zawsze. Tym razem kupon okazał się niezwykle szczęśliwy i wart fortunę. Wietnamczyk wygrał 60 mln dolarów, ale pieniądze odebrał dopiero w czwartek.

– Po wygraniu zacząłem się zastanawiać, co mam powiedzieć swojej rodzinie – oświadczył na konferencji prasowej po odebraniu nagrody w Edmonton. – Wiedziałem, że to zmieni dużo w naszym życiu, i chciałem, abyśmy dobrze się do tego przygotowali – tłumaczył 10-miesięczne zwlekanie z wizytą w Western Canada Lottery, która jest organizatorem loterii.

– W końcu powiedziałem – jesteśmy gotowi – wyjaśnił. Wygraną zamierza przeznaczyć na spłacenie kredytu hipotecznego, uregulowanie wszelkich innych opłat i na wyjazd na wakacje. Potem chce wrócić do swojej pracy w charakterze ogrodnika.

Bon Truong zaznaczył, że o nagrodzie nie zamierza mówić najmłodszym dzieciom w jego rodzinie, gdyż chce w nich zaszczepić potrzebę pracy. – Może za dziesięć lub za dwadzieścia lat im powiem – dodał z uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *