Wygrała fortunę na loterii ale nie chce jej odebrać

powerball

Można wygrać pół miliarda dolarów i nie chcieć odebrać nagrody? Okazuje się, że tak. Mieszkanka USA zadeklarowała, że nie zgłosi się po pieniądze, dopóki nie dostanie gwarancji anonimowości.

Wygrać pieniądze na loterii to marzenie milionów ludzi na całym świecie. A wygrać 559,7 mln dol. i ustawić na całe życie siebie i przyszłe pokolenia, to już szczyt tych marzeń. Kobieta ze stanu New Hampshire w USA zszokowała jednak wielu graczy, bo odmawia przyjęcia nagrody.

Zwyciężczyni loterii Powerball chce zapewnienia, że pozostanie anonimowa, gdy odbierze pieniądze. Batalia o to nie będzie łatwa, gdyż w stanie New Hampshire prawo nie chroni danych osobowych zwycięzców loterii.

Organizatorzy loterii podkreślają, że rozumieją motywacje kobiety, ale są zobowiązani przepisami. Zwyciężczyni mogłaby pozostać anonimowa, gdyby kupując kupon na loterii, zastrzegła swoje dane. New Hampshire jest jednym z niewielu stanów USA, gdzie istnieje taka możliwość. Jednak w momencie, gdy triumfatorka podpisała się nazwiskiem, ukryć tożsamości bez anulowania biletu już nie można.

Kobieta uważa, że stawianie jej przed wyborem – majątek albo anonimowość – jest prawnie niedopuszczalna. Jej prawnik podkreśla również, że kobieta od wielu lat mieszka w New Hampshire i jest mocno zaangażowania w lokalne działania. Chciałaby kontynuować swoją pracę i uczestniczyć w wydarzeniach publicznych, bez rozpoznawania w niej osoby, która wzbogaciła się o pół miliarda dolarów.

Źródło: foxnews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *