Wygrana, której nie ma

UK: Operator zakładów Ladbrokes odmówił jednemu z graczy wypłaty wielkiej wygranej: 7,1 mln funtów. Zakład dotyczył opadów śniegu na Wyspach na święta, a bukmacher argumentuje, że został on przyjęty przez pomyłkę.

 

Cliff Bryant z Southampton typował, że śnieżna aura panować będzie 25 grudnia w 24 brytyjskich miastach. Obsługa punktu przyjmowania zakładów zaakceptowała zakład przez pomyłkę, nasze zasady mówią, że tego typu zakład (kombinacyjny) nie powinien być przyjęty – argumentuje Ladbrokes.

Operator wypłacił graczowi wygraną, ale policzył każdy z typów osobno, co dało łączną sumę 31,78 funtów. Brynt rozważa teraz oddanie sprawy do sądu. – To duży błąd firmy. Jeśli ja popełniłbym podobny w swojej pracy, drogo by mnie to kosztowało. Myślę, że Ladbrokes powinien być dużo bardziej hojny – stwierdził rozczarowany gracz. – To jest jeden z największych bukmacherów w tym kraju i uważam, że powinien bardziej się postarać na przyszłość – skwitował.

Brynt twierdzi, że operator zakładów powinien popracować nad brzmieniem swoich wewnętrznych zasad, by było one bardziej precyzyjne. Rzecznik Ladbrokes powiedział natomiast, że według ustaleń przyjętych przez firmę zakład o opady śniegu może być przyjmowany jedynie pojedynczo. – Przepraszamy tego klienta za zamieszanie i błędne przyjęcie zakładu, który według  prowadzonej przez nas polityki w ogóle nie powinien mieć miejsca – oświadczył rzecznik.

Wydaje się, że zgodnie z obowiązującą w Wielkiej Brytanii ustawą Gambling Act 2005 zakład jest ważny. Jednocześnie przepisy mówią również, że zakład może być unieważniony z kilku powodów – jednym z nich jest błąd. / NB

telegraph.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *