Wykryto sześć automatów do gier hazardowych bez koncesji

jednoręcy bandyci

Kryminalni z Giżycka wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili sześć automatów do gier hazardowych, które umieszczone były w lokalach na terenie Giżycka. Ich właściciel nie posiadał wymaganej w takiej sytuacji koncesji. Zostały one zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.

W miniony czwartek (08.02.2019) w wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie, w dwóch lokalach na terenie Giżycka zabezpieczonych zostało sześć automatów do gier hazardowych.

Maszyny posiadały zainstalowane gry o charakterze losowym, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom administracji skarbowej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – nawet w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczone.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *