Wzrost aktywności hazardowej w Czechach

Liczba gier hazardowych rośnie w Czechach, ponieważ lokalni obywatele wydali ponad 1,5 mld euro w 2017 r. Krajowy koordynator ds. gier Jindrich Voboril powiedział, że liczba ta stanowi pół miliarda wzrostu w porównaniu z rokiem poprzednim.

Gry hazardowe online pomogły zwiększyć tę liczbę, ponieważ stanowiły jedną trzecią sumy, podczas gdy w 2009 r. wyniosły zaledwie 3 procent.

„Dzięki rozwojowi technologii wzrost jest ogromny. Ryzyko polega na tym, że co raz młodsze i młodsze pokolenia uprawiają hazard. Jest on coraz bardziej dostępny ” – powiedział Voboril.

Koordynator powiedział, że wzrost hazardu online może narazić młodych ludzi na ryzyko, jakie niesie ze sobą iGaming, dlatego konieczne jest posiadanie wiążących regulacji. Powiedział, że co najmniej 1,5 procent dochodów z gier hazardowych powinno zostać skierowane na fundusz zapobiegania problemom z hazardem.

Jednak minister finansów Alena Schillerova powiedziała, że ​​jest przeciwna tej idei, ponieważ jakakolwiek dyskusja podatkowa powinna być prowadzona podczas tworzenia budżetu państwa, donosi Prague Monitor. Od 2017 r. obowiązuje nowe prawo dotyczące hazardu, a minister Shillerova powiedziała, że te zmiany pomogły państwu w walce z hazardem. Co więcej dodała, że ​​hazard przyniósł państwu 470 milionów euro podatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *