Wzrost liczby uzależnionych od hazardu

hazard

Specjalny program samowykluczenia dla osób uzależnionych od hazardu w Illinois oczekuje gwałtownego wzrostu liczby rejestracji. Przewiduje się, że liczba uzależnionych od hazardu będzie rosła wraz ze zbliżającą się masową ekspansją hazardu i rozpoczęciem legalnych zakładów sportowych.

W tej chwili w Illinois ponad 13,000 osób zarejestrowanych jest w dobrowolnym programie wykluczenia z kasyn osób uzależnionych od hazardu, a eksperci twierdzą, że to tylko bardzo niewielka część zmagających się z tym uzależnieniem.

To tylko wierzchołek góry lodowej – powiedział Les Bernal, dyrektor grupy adwokackiej Stop Predatory Gambling.  – Większość osób, które mają taki problem, nigdy się nie zgłosi.

Poufna lista członków programów, którą Illinois Gaming Board zarządza od 2002 roku, nie zabrania uczestnikom wchodzenia do żadnego z 10 istniejących kasyn. Zamiast tego, te osoby, które próbują pobrać wygraną w kasynie, są zobowiązane do jej przekazania grupom i organizacjom non-profit, które pomagają uzależnionym od hazardu. Jeśli taka osoba następnie próbuje ponownie wejść do kasyna, może spotkać się z „wyraźną możliwością” aresztowania za wykroczenie (trespassing) – twierdzi rada.

„Program został stworzony, aby pomóc hazardzistom pomóc sobie samym” – widnieje na stronie internetowej.

Gubernator JB Pritzker ustawę hazardową podpisał 28 czerwca. Zawiera ona punkt dotyczący utworzenia sześciu nowych kasyn stacjonarnych.

Nie istnieje żaden program samowykluczenia na jakichkolwiek torach wyścigowych w Illinois, ani nie podjęto żadnych wysiłków, aby powstrzymać kompulsywnych hazardzistów przed korzystaniem z ponad 30,000 terminali do gier wideo zainstalowanych w 6,773 lokalizacjach w całym stanie. Przeciwnicy hazardu uważają terminale za potencjalnie bardziej uzależniające pokusy.

Całość czytaj na: infolinia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *