Zabezpieczone nielegalne automaty do gier

jednoręcy bandyci

4 nielegalne automaty do gier hazardowych w trakcie wspólnych działań zabezpieczyli sławieńscy policjanci razem z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celnego – Skarbowego przystąpili do likwidacji dwóch nowo ujawnionych punktów gdzie prowadzony był nielegalny hazard.

Na maszynach zainstalowane były gry, prowadzone w celach komercyjnych. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Mundurowi zabezpieczyli automaty o wartości blisko 40 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy będą prowadzili dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *