Zabezpieczone nielegalne gry

Brodniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia, zabezpieczyli 2 automaty do gier.

Niezarejestrowane maszyny, służące do nielegalnych gier hazardowych ujawnione zostały m.in. dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i wspólnej pracy funkcjonariuszy obu służb.

Na początku tygodnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia, na podstawie sygnałów płynących z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pracy własnej, ujawnili w jednym z lokali na terenie miasta 2 nielegalne automaty do gier hazardowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

Od 1 kwietnia ubiegłego roku. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

Źródło: KPP Brodnica

3 komentarze(y) w “Zabezpieczone nielegalne gry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *