Aresztowany 43-latek może zapłacić nawet 1,5 mln grzywny

automaty do gier

Tomaszowscy policjanci zabezpieczyli 17 nielegalnych automatów do gier hazardowych. 43-letni tomaszowianin usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją tomaszowskiej jednostki zatrzymali 3 osoby, które są podejrzane o urządzanie gier hazardowych na nielegalnych automatach. Policjanci cierpliwie i rzetelnie pracowali nad wspomnianą sprawą.

Na początku czerwca 2018 roku, na podstawie zgromadzonego materiału w sprawie zatrzymali pierwszych podejrzewanych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż 43-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego w domu jednorodzinnym i jednej z piwnic kamienicy w centrum miasta wygospodarował pomieszczenia do prowadzenia nielegalnego interesu. Podejrzany dla zabezpieczenia działalności przed organami ścigania wyposażył lokale w monitoring, zamki elektroniczne oraz automaty do gier, a także zatrudnił w nich odpowiednią obsługę.

Takie zabiegi miały pozwolić na „beztroskie” prowadzenie interesu. Nic bardziej mylnego, gdyż policjanci skrupulatnie gromadzili w tej sprawie materiał dowodowy świadczący o przestępczej działalności. Ich ustalenia wskazują, że trwała ona od listopada 2017 roku. 3 czerwca 2018 roku funkcjonariusze weszli do „nielegalnych” kasyn pokonując przy tym zainstalowane zabezpieczenia techniczne.

Ujawnili i zabezpieczyli łącznie 17 automatów do gier hazardowych. Posiadanie ich w takiej ilości skutkuje karą porządkową nakładaną przez miejscowy Urząd Skarbowy w wysokości 170 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali do sprawy łącznie 7 osób. Dwie tomaszowianki w wieku 59 i 64 lata usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. 5 czerwca 2018 roku 43-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego został tymczasowo aresztowany za nielegalne urządzanie gier hazardowych. Za to przestępstwo grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywna do 1,5 miliona złotych. Śledczy przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy wprowadziła znaczące zmiany prawne. Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane karą pieniężną. Wzrosła też kwota z 12 tysięcy złotych za urządzenie do 100 tysięcy złotych – zarówno dla urządzającego gry jak i posiadającego urządzenie. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

  1. Ale oczywiście wstawiajcie sypaki to i zeznawać nie będziecie musieli tylko odrazu kwadratowe słońce. Pozdrawiam i więcej się nie udzielam bo to nie ma sensu

  2. Radomsko całe gra. Miasto 40 tysięcy mieszkańców, a salonów całodobowych z pięć sztuk. Bitcoiny z otwartymi drzwiami 24h

  3. Csani, jest na stronie MF jako zablokowane, futura, jedyny salon w okolicy zamknięty na amen, hfun stoi niedaleko, w knajpie nad stawem, ale wiecznie wyłączony. Więc nie wiem o czym Ty piszesz, moze u Ciebie w województwie jest ok, ale w Łódzkim jest krucho!

    1. Prawda łódzkie w****ne futury i goldeny zobaczymy co beda na zeznaniach w celnym pi….lic bo organizacja ..zeroooo..

      1. w ****** podobno jest lokal nonstop otwarty i przy otwartych drzwiach grajo i to podobno naprzeciwko komendy 🙂 będę chciał to zweryfikować, mam dokładny adres, jak będę miał chwilę to podjadę zbadać.

    1. No chyba nie bo jakoś im nie wjeżdżają na chaty nie zamykają ich na 3 miesiące a trochę tego jest futura h fun csani foxgames jak coś jeszcze to proszę dodać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *