Zabezpieczyli kilkadziesiąt automatów do gier

automaty

W ręce małopolskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policjantów z krakowskiej Komendy Miejskiej trafiło 20 nielegalnych automatów do gry.

Zatrzymanie nielegalnych automatów do gry to efekt kontroli prowadzonej 4 lipca br. na terenie Krakowa i kilku podkrakowskich miejscowości przez funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowej wraz z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Mundurowi sprawdzali miejsca gdzie były urządzane nielegalne gry na automatach.

Jak się okazało, ich podejrzenia dotyczące przestępczej działalności w tym obszarze okazały się uzasadnione. Bowiem w 6 kontrolowanych lokalach funkcjonariusze zatrzymali aż 20 nielegalnych automatów do gry. Co ważne podczas prowadzonych działań oprócz automatów funkcjonariusze zatrzymali inne rzeczy, stanowiące materiał dowodowy w tej sprawie. Ponadto w jednym z lokali policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał środki odurzające.

Powyższe przypadki stanowią naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych, w związku z tym Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni kto organizował nielegalne gry na automatach i tym samym poniesie konsekwencje prawne.

Źródło: Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *