Zabezpieczyli narkotyki i 7 automatów do gier

Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z III Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 84 tys. zł.

Ponadto policjanci zatrzymali pracownika tego lokalu, w którego rzeczach podczas przeszukania znaleźli 20 foliowych zawiniątek z zawartością ponad 25 gramów amfetaminy. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie za posiadanie środków odurzających również kara pozbawienia wolności do lat 3.

W czwartek wieczorem policjanci wydziału kryminalnego malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z III Działu Kontroli Celno- Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili na terenie Malborka działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali zabezpieczyli 7 urządzeń o wartości około 84 tys. zł., które nastawione były na zarabianie.

Wszystkie automaty zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej.

Podczas prowadzonych czynności policjanci w rzeczach pracownika lokalu znaleźli 20 zawiniątek folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Badanie testerem wykazało, że zabezpieczone substancje to amfetamina. W piątek śledczy przedstawili 23-latkowi zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Właścicielom salonu grozi kara wysokiej grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Malborku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *