Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

KMP w Gliwicach

Pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli 11 grudnia, w wyniku wspólnych działań, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, delegatury w Rybniku.

Mundurowi powzięli informację o działającym w Gliwicach nielegalnym punkcie, w którym prowadzono gry na automatach wbrew przepisom ustawy z 19 listopada 2009 r. Po wejściu do lokalu ujawniono pięć nielegalnych urządzeń – automatów do gier hazardowych oraz m.in. gotówkę w wysokości 1850 zł, pochodzącą od wpłat od graczy, służącą również do wypłat za ewentualne wygrane. Lokal, w którym funkcjonował hazard, chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz opiekuna, dokonującego selekcji klientów.

Automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych, zostały zajęte przez policję i przekazane bezpośrednio urzędowi celno-skarbowemu.

Oprócz sankcji karnych, osoby urządzające nielegalne gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *