Zagrasz w trzy kubki? Nie daj się oszukać!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Oszuści wciagający przechodniów w grę w trzy kubki pojawiają się często w miastach turystycznych. W Mikołajkach pojawiły się osoby proponujące grę w trzy kubki. Ostrzegamy turystów i mieszkańców: nie bądź naiwny, nie daj się oszukać!

Na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki można się natknąć w miastach turystycznych, także w Mikołajkach.

„Będąc świadkiem takiej sytuacji pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując do gry stracisz pieniądze! Poinformuj o procederze policję”

— przestrzega Dorota Kulig z mragowskiej komendy.

Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej, współpracują z urządzającymi ten proceder. Po to, by zachęcić potencjalnych graczy. Trzeba też pamiętać o tym, że stojąc w tłumie i tylko obserwując można zostać okradzionym.

Organizowanie takich gier hazardowych jest zakazane. Kodeks karny skarbowy mówi: kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie (art. 107. § 1).

Natomiast według kodeksu wykroczeń: kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy (art. 128. § 1).


Otagowano jako

6 Komentarzy

  1. Agi Odpowiedz

    Wczoraj z chłopakiem oszukali nas na 1500zl, bylo takie zamieszanie a my nir zamierzalismy grać nawet, ludzie nas zagadywali ,kazali przytrzymac kubek a potem wyciagneli od nas stawke a my licząc pieniadze nir zauważyliśmy ze kubek przemienili. Gangsterzy porozstawiani obserwowali i pilnowali tylko . Wróciliśmy z niczym …

  2. oko Odpowiedz

    a ja też ostrzegam wszystkich, nie dajcie się oszukać i nie grajcie w lotto. trzy kubki to pikuś do przekrętu z tymi kuleczkami państwowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *