Zagrasz w trzy kubki? Nie daj się oszukać!

Oszuści wciagający przechodniów w grę w trzy kubki pojawiają się często w miastach turystycznych. W Mikołajkach pojawiły się osoby proponujące grę w trzy kubki. Ostrzegamy turystów i mieszkańców: nie bądź naiwny, nie daj się oszukać!

Na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki można się natknąć w miastach turystycznych, także w Mikołajkach.

„Będąc świadkiem takiej sytuacji pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując do gry stracisz pieniądze! Poinformuj o procederze policję”
— przestrzega Dorota Kulig z mragowskiej komendy.

Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej, współpracują z urządzającymi ten proceder. Po to, by zachęcić potencjalnych graczy. Trzeba też pamiętać o tym, że stojąc w tłumie i tylko obserwując można zostać okradzionym.

Organizowanie takich gier hazardowych jest zakazane. Kodeks karny skarbowy mówi: kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie (art. 107. § 1).

Natomiast według kodeksu wykroczeń: kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy (art. 128. § 1).

  1. No pieniądze wam wyjeli,nawet stać nie chcieliście,przymusili was do gry ,zagadali i co jeszcze,powiedzcie poprostu szczeze wasza pazernosc i chciwosc was zalatwila

  2. Działają od maja tego roku w Międzyzdrojach. W poprzednich latach też działali w Międzyzdrojach czy Kołobrzegu. Ta piłeczka znika z kubka nawet jeżeli jest się pewnym w 100%, że powinna w nim się znajdować. Osoby grające i wy grywajace są po prostu postawione. Wczoraj facet przegrał 5000 zł wciągnięty do gry.

  3. Wczoraj z chłopakiem oszukali nas na 1500zl, bylo takie zamieszanie a my nir zamierzalismy grać nawet, ludzie nas zagadywali ,kazali przytrzymac kubek a potem wyciagneli od nas stawke a my licząc pieniadze nir zauważyliśmy ze kubek przemienili. Gangsterzy porozstawiani obserwowali i pilnowali tylko . Wróciliśmy z niczym …

  4. a ja też ostrzegam wszystkich, nie dajcie się oszukać i nie grajcie w lotto. trzy kubki to pikuś do przekrętu z tymi kuleczkami państwowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *