Zambrowscy kryminalni zabezpieczyli nielegalne automaty

jednoręcy bandyci

Kryminalni z zambrowskiej komendy w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. 29 – latek już usłyszał zarzuty. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w miniony poniedziałek, na terenie gminy Szumowo zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen, którym poruszał się znany policji mieszkaniec Zambrowa. W trakcie kontroli policjanci ujawnili torebkę foliową z białym proszkiem. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina o wadze 5 gramów.

Dzięki intensywnej pracy śledczych, jeszcze tego samego dnia, zostały zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych, należące do zatrzymanego. Znajdowały się w jednym z lokali na terenie miasta. Wczoraj, 29 – letni mieszkaniec Zambrowa usłyszał zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *