Zamiast trafienia na loterii, „wygrał” podróż radiowozem

loteria

54-latek usiadł pijany za kierownicą samochodu, by pojechać sprawdzić wygraną na loterii. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia – poinformowała rzeczniczka prasowa jarocińskiej policji asp. Agnieszka Zaworska.

Mieszkaniec gminy Jarocin w sobotę wybrał się do miasta, by sprawdzić, czy stał się szczęśliwym wygranym w loterii. Usiadł za kierownicą skody fabia, choć był pijany; badania wykazały trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który stojąc na parkingu przy ul. Sienkiewicza w Jarocinie, zwrócił uwagę na dość niezręczne próby zaparkowania pojazdu przez kierowcę.

– Gdy siedzący za kierownicą skody w końcu ustawił auto, mężczyzna podszedł do niego, by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje jakiejś pomocy. Kiedy ten otworzył drzwi, krotoszynianin natychmiast wyczuł woń alkoholu unoszącą się wewnątrz pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki skody.

Kierowca auta usiłował odebrać kluczyki. Ostatecznie został zatrzymany przez wezwany na miejsce patrol policji – powiedziała Agnieszka Zaworska.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Przez trzy lata nie będzie on mógł prowadzić pojazdów mechanicznych. Grozi mu do dwóch więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *