Zarekwirowano 12 nielegalnych automatów do gier hazardowych

jednoręcy bandyci

Pracownicy i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach przeprowadzili w dniach 24, 29 oraz 30 października 2018 r. kolejne kontrole nielegalnego hazardu.

Tym razem działali w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim sprawdzając lokale, w których podejrzewali, że urządzane i prowadzone są gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych.

W obu miastach skontrolowano po 2 punkty, w Kielcach z każdego lokalu zabezpieczono po 2 maszyny, a w Ostrowcu Św. po 4. Łącznie do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Kielcach trafiło 12 urządzeń do gier.

Do dalszego postępowania zabezpieczono również gotówkę w kwocie 9.315 zł. Wejście do lokali nie było w żaden sposób utrudnione, a wewnątrz mundurowi napotkali zafascynowanych grą klientów.

Dla celów dowodowych przeprowadzono eksperymenty na urządzeniach do gier celem potwierdzenia, że działają one w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Kielcach

1 komentarz w “Zarekwirowano 12 nielegalnych automatów do gier hazardowych

  1. że komuś się jeszcze opłaca otwierać takie punkty, no chyba że na słupa. Są przecież takie miejsca w których można pograć na legalu w Wawie na kijowskiej byłem zero szemranych typów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *