Zatrzymano urządzenia umożliwiające hazard przez internet

jednoręcy bandyci

Pracownicy i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Końskich w dniu 19 marca 2019 r. przeprowadzili wspólną kontrolę punktu, w którym oferowano nielegalne gry hazardowe przez internet.

Lokal pozornie funkcjonował jako kafejka internetowa, a obsługa za pomocą specjalnego włącznika uruchamiała oprogramowanie umożliwiające rozegranie gier hazardowych.

W wyniku działań kontrolnych mundurowi zabezpieczyli 4 urządzenia komputerowe oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych.

Chęć szybkiego i łatwego zysku powoduje, iż osoby organizujące przestępczy proceder próbują ukryć swoją nielegalną działalność w przeróżny sposób, tak aby skutecznie utrudnić jego wykrycie organom ścigania. Tak było i w tym przypadku, gdzie aby wejść do obiektu konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu celem wyważenia drzwi. Organizator nielegalnego hazardu zastosował także mechanizmy mające na celu porażenie prądem kontrolującego urządzenie.

W minionym roku sądy województwa świętokrzyskiego wydały prawie 50 wyroków skazujących osoby odpowiedzialne za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych, orzekając kary grzywien na prawie milion złotych, a także przepadki należącego do sprawców mienia o wartości ponad 1,2 mln i środków pieniężnych pochodzących z przestępstwa o wartości blisko 200 tys. zł. W niektórych sprawach sądy sięgnęły po surowsze sankcje skazując sprawców na kary pozbawienia wolności.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku sądy wydały już kilkanaście wyroków skazujących w sprawach dotyczących nielegalnego hazardu.

Niezależnie od powyższych sankcji karnych, sprawcy narażają się na kary administracyjne w wysokości 100.000 zł za każde nielegalnie wykorzystywane urządzenie do gier hazardowych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Kielcach

2 komentarze(y) w “Zatrzymano urządzenia umożliwiające hazard przez internet

  1. „Organizator nielegalnego hazardu zastosował także mechanizmy mające na celu porażenie prądem kontrolującego urządzenie.” HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA No nie wierzę, czyżby pan celnik nie nauczył się żeby nie pchać swoich łap tam gdzie nie powinien?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *